Четвер, Жов 22, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Як видалити дані з електроніки перед переробкою

Четвер, 2 січня 2020 року
Epoch Times | Epoch Times


Переробка застарілої електроніки допомагає не тільки економити енергію та ресурси, але й уберігає нашу планету від отруєння токсичними речовинами, що містяться в комп'ютерах, телевізорах, телефонах та техніці. Існує декілька способів, як видалити дані з електроніки перед тим, як здати її на переробку.

 

За даними Управління з охорони навколишнього середовища США (EPA), переробка мільйона ноутбуків допомагає заощадити кількість енергії, еквівалентну спожитій 3500 будинками за рік. Це одна з багатьох вагомих причин для утилізації старої електроніки, але швидкість переробки все ще невисока. Скажімо, у 2009 році на утилізацію здали лише 38% старих комп'ютерів, а мобільних телефонів ще менше на 8%.

Одна із причин того, чому люди не поспішають здавати свою техніку на утилізацію, полягає в можливості крадіжки даних. Не всі знають, як зробити так, щоб жорсткий диск ноутбука неможливо було прочитати, або як безповоротно видалити особисті дані з мобільного телефону. Насправді ж видалити всі дані з цих пристроїв можна всього за декілька кроків.

Використовуючи наведені нижче рекомендації, ви зможете без побоювань здавати стару електроніку на переробку та бути впевненими, що особиста інформація у безпеці.

Резервне копіювання даних

Щоб ніхто сторонній не зміг отримати доступ до ваших даних, необхідно переконатися, що вони видалені назавжди. Але перш ніж усе видаляти, не забудьте створити резервну копію даних. Це не буде зайвим, адже краще убезпечитися, ніж згодом шкодувати про втрату.

Існує безліч способів резервного копіювання інформації, у тому числі за допомогою зовнішніх жорстких дисків, флеш-накопичувачів та онлайн-засобів, тому оберіть те, що зручно та підходить для вас.

Використовуйте програму стирання даних

Після того як ви переконалися, що ваші дані скопійовані та записані десь у надійному місці, необхідно видалити всю інформацію із пристрою, який піде на переробку.

Для ноутбуків і настільних комп'ютерів потрібно буде використати спеціальне програмне забезпечення, тому що просто видалити файли або переформатувати жорсткий диск недостатньо. За словами фахівців із Університету штату Мічиган, є програми, які можуть вилучати видалені дані, якщо жорсткий диск не очищений належним чином.

Можна використовувати програми для перезапису даних за допомогою беззмістовної інформації, що зробить дані на диску нечитабельними та невідновними, пояснюють у Департаменті інформатики та обчислювальної техніки університету Брауна.

Ви можете завантажити програму, таку як Boot і Nuke від Darik (DBAN) або KillDisk, а потім записати її на CD або DVD і запустити на комп'ютері. Деякі з таких програм є безкоштовними.

Для користувачів Mac Apple є докладні інструкції з безпечного стирання даних. Замість використання завантажених із сайтів програм запустіть свій комп'ютер за допомогою інсталяційного диска, а потім використовуйте системну утиліту Disk Utility для стирання інформації.

На Mac і PC можна вибрати, скільки разів ви хочете перезаписати дані у файлах. Чим більше — тим безпечніше, але майте на увазі, що це забере більшу кількість часу. За стандартами Міністерства енергетики, досить перезаписати дані 3 рази, а за вимогами Міністерства оборони зі стирання даних — 7 разів.

Для додаткової безпеки можна розглянути можливість шифрування всіх конфіденційних файлів перед їхнім видаленням. Згідно PC World, програма відновлення даних потенційно може відновити файл, але не зможе його розшифрувати.

Щоб стерти дані зі стільникового телефону, Управління з охорони навколишнього середовища США (EPA) радить видалити всю інформацію та слідувати інструкціям виробника для повного перезавантаження до заводських налаштувань. Потім дістаньте SIM-карту з телефону і розріжте її навпіл.

Перезапис даних на комп'ютері або пристрої, швидше за все, не дозволить нікому отримати вашу особисту інформацію. Але існує можливість, що людина з належною підготовкою, вільним часом та засобами зможе отримати ваші дані. Хоча це дуже малоймовірно, але якщо ви дійсно стурбовані цим, то подумайте про фізичне знищення жорсткого диска або іншого пристрою. Звичайно, цей варіант підходить тільки для тієї техніки, яку не планують передати на благодійність.

Як тільки ви видалили інформацію із вашого пристрою або фізично пошкодили його, знайдіть у своєму місті пункти, де приймають електронні відходи.

У цьому вам допоможе інтерактивна карта від «Великої Епохи»:

Дізнайтеся, чому переробка електронних відходів важлива для України.

Comments   

загрузка...