• Що потрібно знати про домашнього кролика: 8 найважливіших пунктів

  • П'ятниця, 20 квітня 2018 року
Домашня тварина — це передусім велика відповідальність. Якщо ви вирішили завести кролика, потрібно ґрунтовно підготуватися до цього та дізнатися якомога більше про його звички.

Більшість із нас деякою мірою знає, чого очікувати від кішки або собаки. А як бути із кроликом? Така необізнаність пояснює той факт, що кролики займають третє місце за кількістю серед домашніх тварин, зданих до притулків.

Однак, озброївшись деякими знаннями, ви можете підготуватися до того, щоб завести кролика і правильно піклуватися про нього.

1. Кролики живуть від 10 до 12 років

Кролики живуть відносно довго і протягом усього життя потребують щоденної турботи. Вона не обмежується тільки годуванням чи прибиранням. Кролик — це досить велика відповідальність. Часто буває, що кролика дарують дитині в якості домашньої тварини. Але із часом дитина виростає або, наприклад, залишає домівку, і тоді за кроликом доводиться доглядати комусь іншому.

2. Кролики — не найкращі домашні тварини для дітей

Майже кожна дитина хотіла б мати маленького пухнастого кролика. Але батькам варто знати, що ці вихованці не підходять для маленьких дітей: їм не подобаються гучний шум та різкі рухи, їх не варто часто піднімати — вони відчувають стрес, думаючи, що їх схопив хижак.

Тому опікунам та батькам настійно рекомендують почекати, поки діти підростуть, перш ніж взяти у сім'ю кролика.

3. Кролики люблять спілкуватися з іншими кроликами

Кролики — це соціальні тварини, які люблять спілкування та покладаються один на одного, щоб вижити в дикій природі. Коли кролик один, він насторожений і побоюється потенційних хижаків.

Разом вони будуть відчувати себе більш безпечно. Але якщо ви збираєтеся завести двох кроликів, варто подумати про стерилізацію.

4. Кролики не можуть сидіти під замком увесь день

Залишати кроликів замкненими у клітці протягом усього дня — не найкраща ідея. Цим тваринкам потрібно мінімум 4 години на день на те, щоб побігати. Кроликам, як і людям, необхідна фізична активність, вона допомагає їм підтримувати добре здоров'я.

Якщо у вас є ціла кімната, де б кролик міг побігати, — це чудово. Але якщо такого місця немає, то пам'ятайте, що клітка має бути не менше, ніж у п'ять разів більша за кролика. Також вона повинна мати достатню висоту, щоб кролик міг встати на задні лапки, не вдарившись головою. Фахівці рекомендують багаторівневі клітки.

5. Кролики люблять точити зуби

Зуби кроликів ніколи не перестають рости, тому їм подобається гризти все, меблі та кабелі включно. Щоб захистити провід, використовуйте пластмасову трубку або закріпіть його вище, де кролик не зможе дістати.

Що стосується дерев'яних меблів або плінтусів, рекомендують використовувати покриття, картонні бар'єри навколо ніжок стільців або спеціальні спреї для відлякування. Також переконайтеся, що у вашого кролика є інша альтернатива для точіння зубів — спеціальні безпечні іграшки.

6. Кроликам потрібна не тільки морква

Багато хто помилково думає, що кролики люблять тільки овочі, особливо моркву. Насправді кролики потребують різноманітного і здорового харчування, і годувати їх овочами протягом усього дня не можна.

Основна частина їхнього раціону має складатися із сіна або трави, а менша — це свіжі овочі: капуста, броколі, салат і петрушка. Маленькі шматочки свіжої моркви, яблука й ананаса (корисний для травлення) — це делікатеси, які слід давати тільки один або два рази на тиждень.

7. Кролики потребують особливої медичної допомоги

У кроликів є їхні власні потреби, у тому числі і потреба у послугах спеціалізованих ветеринарів. Рекомендується щорічно показувати кролика ветеринару, щоб перевірити зуби, зробити щеплення або аналіз на наявність паразитів.

8. У кроликів є їхній улюблений час доби

Кролики відносяться до тих тварин, які вважають за краще спати протягом дня і ночі, а прокидатися на заході та світанку. Це може бути зручно, якщо вихованець залишається вдома один на увесь день, але може створити труднощі, коли ви намагаєтеся заснути:

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...