• Покинуті кораблі та плавучий ліс у затоці Хоумбуш

  • Марія Кононенко | Велика Епоха
    Четвер, 29 червня 2017 року

Важкодоступні куточки завжди приваблюють мандрівників, адже в них є щось таємниче і ніби панує особливий дух часу. Хтось шукає в таких місцях відчуття спокою або пригод, хтось приходить туди щоб зробити чудові знімки.

SS Ayrfield

Одна з таких пам'яток — затока Хоумбуш (Homebush Bay) в околицях Сіднея, що стала своєрідною пристанню для старих суден. Багато хто називає її «кладовищем кораблів», деякі остови тут частково затоплені, інші ж підносяться над водою, тому ними можна милуватися з берега.

Відео, зняті з висоти пташиного польоту, розкривають перед нами панораму місцевості, приміські пейзажі, а ще кілька занедбаних суден, в тому числі і SS Ayrfield.

Цей остов, у якому виріс вічнозелений мангровий гай, — яскравий приклад того, як в нашому житті старе супроводжується молодим, а спогади йдуть рука об руку з сьогоденням і майбутнім. Прижилося також його друге ім'я — Floating Forest, Плавучий Ліс. Цікаво, що назва затоки Homebush наче мимоволі вказує на цю головну прикрасу бухти (у англійського слова bush багато значень: зарості чагарнику, ліс, місце за містом, на природі).

Мангрові дерева прийнялися тут не випадково. По-перше, вони потребують великої кількості води, смуга узбережжя — їхня рідна стихія. По-друге, у трюмах, ймовірно, лишилися частинки вугілля, що створили такий собі родючий шар.

На палубу краще не підніматися, адже конструкція сильно проіржавіла. З боку SS Ayrfield нагадує одночасно лодію та величезного їжака. Якщо ж спостерігати з повітря, то густа шапка мангрів практично повністю закриває його собою.

​​

Читайте також: Екологічний туризм: подорожі без ризику для природи

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...