П'ятниця, Кві 16, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Французький інженер розробив водонепроникне й тепле укриття для безпритульних (ФОТО)

Понеділок, 21 вересня 2020 року

Французький інженер розробив Iglou («Іглу») — водонепроникне укриття для бездомних, у якому на 15 градусів тепліше, ніж зовні. Проста у використанні конструкція з поліетилену та фольги рятує від обмороження у зимовий період.

Число людей, що живуть на вулицях, постійно зростає у всіх країнах Європи, крім Фінляндії. У бездомних суворі умови життя: щоденний пошук нічліжок, насильство та крадіжки — досить звичайне явище в їхньому середовищі.

Жоффруа де Рейналь (Geoffroy de Reynal) — інженер-енергетик, який живе в Парижі. Він розробив спеціальне укриття для безпритульних, яке допоможе їм не замерзнути взимку.

«Впродовж декількох років я працював менеджером за кордоном на будівельних майданчиках вітряних турбін. Повернувшись, я усвідомив критичну ситуацію, яка виникла у зв'язку зі збільшенням кількості бездомних у Франції. Цей проект є способом застосування моїх технічних знань для вирішення соціальних проблем», — говорить Жоффруа.

Просте укриття зроблене з пінистого поліетилену та облицьоване всередині алюмінієвою фольгою. Тонкий алюміній зберігає тепло людини, що знаходиться в Iglou, завдяки чому температура всередині на 15 °C вища, ніж зовні. Фактично, сама людина обігріває оселю теплом свого тіла.

У грудні минулого року пройшли випробування: дев'ять Iglou роздали бездомним на вулицях Бордо. Допомагала в логістиці французька неурядова організація Médecins du Monde.

«Перші відгуки дуже позитивні, користувачі задоволені. Ті, кому екземпляри не дісталися, просять для себе. Конструкція водонепроникна, її можна мити, ремонтувати і вона придатна для повторного використання. Укриття компактні та легко збираються за лічені секунди без будь-яких деталей для кріплення», — каже Жоффруа.

Iglou підходить як для застосування під час надзвичайних ситуацій, так і для розміщення у притулках для безхатченків. Якщо на вулиці різко похолодало, його можна швидко зібрати і встановити у дворі або на стоянці.

У січні цього року стартувала кампанія зі збору коштів на Ulule.com, щоб створити ще 10 Iglou: «Ми чекаємо фінансової допомоги та підтримки для розробки нових моделей, більш ефективних і придатних для сімей з дітьми. Завдяки вашій допомозі ми створимо 10 додаткових укриттів, які потім будуть передані в найхолодніші райони Франції».

В Україні у рамках проекту teplo.help створюють спеціальні «плакати», які допомагають безпритульним зігрітися в морозні дні. Приєднатися до реалізації ідеї можуть усі бажаючі.

Comments   

загрузка...