• Відвідувачі супермаркету в Англії протестують проти непотрібної упаковки: акція Plastic Attack!

  • П'ятниця, 11 травня 2018 року

Супермаркет на заході Англії потрапив під узгоджену акцію Plastic Attack, учасниками якої стали покупці, незадоволені пластиковою упаковкою на бакалійних товарах. Вони зривали її зі своїх покупок та залишали на касі, повідомляє BrightVibes.

У будь-якому супермаркеті майже всі товари продаються упакованими, навіть ті, які можна було б узяти на вагу у багаторазову тару. Покупців змушують платити за «сміття» у вигляді непотрібної упаковки, не залишаючи права вибору. Деякі магазини йдуть далі: вони самостійно запаковують у харчову плівку або інший поліетилен фрукти й овочі, які у такій тарі «задихаються» і псуються ще швидше.

Хоча в деяких містах світу вже почали з'являтися магазини Рackaging-free, у яких можна покласти будь-який товар у власну тару, але їх усе ще не досить багато. І споживачам не залишається нічого іншого, як йти до звичайних супермаркетів, де все вирішено за них: потрібен товар — плати і за упаковку. Проти такої системи і виступили відвідувачі філіалу британського супермаркету Tesco у місті Кейнсхем, недалеко від Бата, Сомерсет, під час акції Plastic Attack, повідомляє BBC Radio Bristol.

Відомо, що в акції взяли участь близько 40 протестуючих. Біля входу у супермаркет залишилися візки, повні поліетиленових пакетів, обгорток та іншого сміття, а активісти із продуктами вишикувалися навпроти, наглядно доводячи, що їжу можна купувати, не створюючи великої кількості відходів.

Одна з учасниць акції-протесту, 63-річна Кеті Фаррелл (Kathy Farrell), розповідає:

«Ми збираємося охопити й інші супермаркети, але Tesco — найбільший магазин у нашому місті. Незважаючи на те, що ми надіслали їм два листи, вони не вийшли на контакт. Однак, коли ми прибули до магазину, службовий персонал добре поставився до нас і дозволив робити знімки».

«Ми залишили в магазині увесь пластик. Було три візки, повні пластику. Оточуючі із величезною цікавістю спостерігали за тим, що відбувається».

Поки учасники Plastic Attack готують план подальших дій, у керівників супермаркетів є час подумати, як зменшити кількість пластикового сміття у їхніх магазинах.

Читайте далі:

Пластикова упаковка змінює смак та якість їжі

Ініціатива киянки: 104 дні без поліетилену

Як зробити свій «пластиковий» пакет: позбуваємося сміття

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...