Четвер, Тра 13, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Екотуризм не означає, що потрібно проїхати мільйон кілометрів (ФОТО)

Субота, 17 квітня 2021 року

Завдяки досягненням у галузі транспорту та інформаційних технологій, навіть найвіддаленіші місця на Землі знаходяться в межах досяжності. Сьогодні екотуризм розвивається дуже швидко, але як і раніше існує чимало міфів, які заважають багатьом відчути його переваги.

Бажання людей доторкнутися до природи нерідко супроводжується негативним впливом на навколишнє середовище. У відповідь на цю проблему з'явилося новий туристичний напрямок під назвою екотуризм. Одночасно із розвитком цього напрямку з'явилося чимало хибних суджень і неправильних уявлень про нього.

Давайте розвіємо деякі з найбільших міфів про екотуризм.

Міф 1: «Екотуризм означає, що потрібно проїхати мільйон кілометрів!»

Є багато віддалених місць, які завдяки їхньому біорізноманіттю та унікальним екосистемам є пріоритетними напрямками екотуризму. Наприклад, тропічний ліс Амазонки, Національний парк Серенгеті в Танзанії, Галапагоські острови — цей список можна продовжувати.

Але, насправді, де б ви не знаходилися, ви відшукаєте безліч маловідомих і дивовижних місць для екотуризму. Не потрібно перетинати декілька континентів, щоб насолодитися природою.

Міф 2: «Екотуризм тільки для багатих людей похилого віку»

Досить поширена думка, що для занять екотуризмом потрібно мати шестизначний банківський рахунок, що не є можливим для більшості молодих людей.

Однак екотуризм зовсім не вимагає обов'язкових великих грошових витрат. Безумовно, подорож Галапагоськими островами в екокруїзі була б приємною для кожного, але є й інші малобюджетні варіанти, які пропонують туроператори.

Крім того, одним із ключових аспектів екотуризму є занурення в місцеві культури: життя у сім'ях, знайомство з кухнею та спілкування з корінними жителями. Такий спосіб подорожей не тільки пізнавальний і економічно ефективний, але також приносить користь місцевому населенню.

Міф 3: «Перельоти — це вже не екотуризм»

Перельоти можна назвати «ахіллесовою п'ятою» екотуризму. Але говорити, що екотуризм через них не може існувати, не варто: це призводить до недооцінки безлічі його позитивних ефектів. Екотуризм — стійка індустрія, яка допомагає зменшувати негативні наслідки подорожей, і це, безумовно, варте того, щоб її розвивати.

У реаліях сучасного світу, коли багато хто хоче подорожувати, відкривати екзотичні місця та знайомитися з новими культурами, без перельотів не завжди можна обійтися. Чудово, якщо ви можете використовувати альтернативні транспортні засоби замість літака: наприклад, подорожувати на поїзді, пішки або на велосипеді. Існує рух «slow travel», який спонукає мандрівників зосередитися власне на подорожі.

Міф 4: «Екотуризм тільки для відчайдушних захисників природи»

Сьогодні з підписом «еко» можна побачити фотографії, на яких захисники навколишнього середовища обіймають дерева або відпочивають серед диких тварин на природі. Хтось любить такі пригоди, а хтось вважає такий вид відпочинку дивним.

Як і інші галузі туризму, екотуризм дуже різноманітний, і кожен може знайти в ньому те, що підходить саме йому.

Міф 5: «"Еко"не завжди є таким насправді!»

Зростаюча популярність екотуризму кидає все нові виклики його прихильникам. Поряд із питанням перельотів, «greenwashing» («зелене відмивання», тобто імітація екологічності) є однією з найбільших перепон, із якими сьогодні стикається індустрія екотуризму.

Декілька років тому було проведено міжнародний семінар, на якому обговорювалося поширення численних екоярликів, а також такі проблеми, як «зелене відмивання» та нечесна торгова практика.

Слід розуміти, що в міру зростання споживчого попиту на «еко» буде збільшуватися і ймовірність використання його в нечесних цілях. Організація Eco Companion кидає виклик таким перешкодам, надаючи мандрівникам всю інформацію, необхідну для безпечного й усвідомленого вибору.

Сподіваємося, що даний матеріал допоможе прояснити деякі питання і розвіяти упередження, пов'язані з екотуризмом. Дізнавшись більше про цей вид відпочинку, ви, можливо, вирішите спробувати його та зможете добре підготуватися до подорожі.

Читайте далі:

Як відпочити в Туреччині у 2018 році без великих затрат

10 найкращих місць для екотуризму у 2018 році

Чи можна покласти край кривавому туризму

Comments   

загрузка...