Понеділок, Жов 25, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Гель-лак може зістарити руки та зробити нігті більш ламкими: думка лікарів

Вівторок, 22 вересня 2020 року

Ультрафіолетове випромінювання, яке застосовується під час процедури гель-манікюру, навряд чи викличе рак, але може зістарити руки та зробити нігті більш ламкими, повідомляє MNN.

На перший погляд, гель-манікюр став втіленням мрії багатьох дівчат про гарно пофарбовані нігті. Ще декілька років тому процедура нанесення лаку була не такою зручною. Лак, яким фарбували нігті, починав злазити вже через пару днів або навіть раніше, якщо доводилося мити посуд або робити іншу роботу.

На відміну від звичайного лаку, гель-лак може триматися так довго, як захочеться: поки ви не вирішите зняти його. Цей варіант ідеально підходить для робочої жінки або зайнятої мами, у якої просто немає часу, щоб робити манікюр так часто, як хотілося б. Так у чому ж недолік гелевих нігтів?

Щоб після нанесення гель-лак затвердів, потрібно потримати руки під ультрафіолетовим світлом протягом 10—15 хвилин. Дослідження показали, що вплив ультрафіолету під час цього процесу мінімальний і, ймовірно, не може викликати рак. Але його досить, щоб завдати іншу шкоду, включаючи швидке старіння шкіри під впливом УФ.

Відомо, що із часом шкіра втрачає молодість і красу. У цілому цей процес є природним і неминучим, проте деякі з видимих ​​ознак старіння, наприклад зморшки, можуть бути викликані саме впливом УФ-променів.

гель лак

До чого призводить УФ-опромінення

Вплив гелевого манікюру не до кінця вивчено, але відомо, що тривале УФ-випромінювання може викликати меланому.

Міс Іллінойс США Кароліна Джаско (Karolina Jasko) допускає можливість того, що її регулярні відвідування манікюрного салону призвели до раку: «У мене з'явилася чорна вертикальна лінія на нігті, але я не помічала цього, тому що у мене були акрилові нігті. Лікар сказав, що причиною стало ультрафіолетове опромінення, якому піддавалися мої нігті під час манікюру».

Коли Кароліні Джаско поставили діагноз, їй було всього 18 років.

Інші небезпечні наслідки манікюру

Застосування гель-манікюру має й інші наслідки. Оскільки гель наноситься на тривалий час, ніготь відчуває нестачу кисню. Коли приходить час зняти гель-манікюр (для чого потрібно вимочувати нігті 15 хвилин в ацетоні), нігті стають тонкими і ламкими.

Відомі випадки зараження клієнтів манікюрного салону інфекцією. Досить маленької рани під час обрізанні кутикули, щоб бактерії з інструменту потрапили у кров.

Деякі манікюрні салони досить небезпечні. Це тому, що в них не завжди належним чином стерилізують обладнання між процедурами та після кожного клієнта. Для ефективного очищення обладнання його слід дезінфікувати в паровому стерилізаторі, а не просто занурювати у знезаражувальний розчин.

Не соромтеся дізнаватися у своєму салоні про методи стерилізації. При бажанні ви також можете принести свої інструменти.

Корисно кожні пару місяців давати своїм нігтям відпочинок, повністю знявши з них гель-лак. Протягом цього часу нігті зможуть отримувати необхідний кисень і вологу.

Читайте далі:

Що вам не відомо про сонцезахисний крем

Яка кількість сонця є безпечною для вашої шкіри? Це покаже татуювання Logic UV

Безпечний засіб для прання: найпростіший рецепт

Comments   

загрузка...