• Фізичні вправи допомагають мозку залишатися молодим навіть у старості

  • П'ятниця, 13 липня 2018 року

Дослідники виявили, що фізичні вправи є ключовими для ефективної роботи мозку. Будьте активні — і навіть у старості мозок буде працювати добре.

Фізична активність — ключ до підтримки молодості мозку. Про це говорять результати дослідження, під час якого вчені вивчали зміни активності мозку людей у ​​міру їх старіння.

Як ми знаємо, вправи корисні для тіла. Щоденне навантаження допомагає запобігти втраті м'язового тонусу та гнучкості, які, як правило, знижуються з віком. Але, виявляється, фізичні вправи впливають і на мозок.

Дослідження показують, що із часом мозок, як і тіло людини, стає менш «гнучким» і «живим». Ми втрачаємо здатність обробляти нову інформацію або швидко переключатися між завданнями.

Вчені проаналізували майже 100 окремих досліджень, у яких вивчався вплив вправ на функції мозку. Було виявлено, що у літніх людей (з когнітивними порушеннями та без), що займалися фізичною активністю у середньому 52 години протягом шести місяців, поліпшувалися пізнавальні здібності. Користь приносили аеробні та силові тренування, а також ходьба.

Молодь проти літніх

У проведених раніше дослідженнях нейрофізіологи вивчали мозкову активність молодих людей і порівнювали її з мозковою діяльністю людей старше 40 років. Після закінчення виконання когнітивних завдань активність мозку у молодих учасників виявлялася сильно локалізованою: залежно від того, про що вони думали, активність спостерігалася у правій або лівій префронтальній корі.

Що стосується старших учасників, то вони використовували набагато більше ресурсів для виконання цих завдань: обидві півкулі свого мозку.

У 2015 році вчені з Японського університету Цукуби досліджували 60 японських чоловіків у віці від 64 до 75 років, у яких не було ознак слабоумства або інших психічних проблем. Під час аналізу діяльності мозку кожної людини було виявлено, що чим здоровіший учасник, тим менше ділянок мозку він задіює для виконання завдань порівняно зі своїми однолітками.

Картину доповнюють й інші аналогічні дослідження, наприклад дослідження, згадане Ллойдом Альтером, у якому розглядається, як вправи покращують пізнавальні здібності літніх людей, а також дослідження, під час якого вивчалося, як щоденні фізичні вправи допомагають підтримувати активність мозку людям старше 40 років.

Читайте далі:

Вплив медитації на організм — дослідження

Як прожити 256 років: метод китайця

Хочете схуднути і знизити рівень холестерину? Просто встаньте!

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...