• Алое вера: 8 способів використання

  • Четвер, 28 червня 2018 року

Багатьом відомо, що за допомогою алое вера можна швидко вилікувати сонячний опік. Однак воно має також безліч інших застосувань: здатне лікувати шкірні захворювання або полегшити печію. Із цієї причини рекомендується вирощувати цю лікарську рослину вдома.

У Китаї алое вера відоме під назвою Лу Хуей і його зазвичай використовують як внутрішньо, так і зовнішньо. «Основні функції алое в китайській медицині — це лікування запору та геморою», — розповідає Мішель Полк (Michelle Polk), акупунктурист і травник із Чикаго.

А для чого ще використовують алое? Ось 8 способів застосування цієї корисної рослини:

Сонячний опік

Найпопулярнішим способом використання алое є лікування опіку шкіри, викликаного тривалим перебуванням на сонці. Саме тому алое часто називають «рослиною від опіку». Доктор медицини, дерматолог із Міссурі Майкл Суонн (Michael Swann) говорить: «Механізм його дії не до кінця вивчено, але схоже алое — не лише добрий зволожуючий засіб, оскільки його застосування допомагає уникнути відшаровування шкіри, яке зазвичай виникає після опіку».

Як використовувати алое: відріжте шматочок листа, видавіть сік та нанесіть безпосередньо на шкіру.

«Доступна у продажу олія алое також ефективна. Охолодіть її у холодильнику, перш ніж наносити на гарячу шкіру, яка постраждала від опіку», — додає Суонн.

Захворювання шкіри

Ця рослина має сильні антибактеріальні властивості. Під час досліджень було виявлено, що після лікування алое вера незначні порізи гояться на вісім днів раніше, ніж після використання звичайних засобів. «Алое застосовується для лікування псоріазу та екземи, а також просто для зволоження сухої шкіри», — говорить Мішель Полк.

За даними дослідження 2009 року, опублікованими в Міжнародному журналі фармацевтичних наук, алое також допомагає від темних плям на шкірі. Якщо у вас є синці, темні розтяжки або шрами, нанесіть на них гель алое.

Інфекції ротової порожнини

Відповідно до публікації в одному із випусків журналу Academy of General Dentistry за 2009 рік, алое вера є безпечною альтернативою засобам для полоскання рота. Гель із листя цієї рослини настільки ж ефективний, як і зубна паста.

«Дослідження 2014 року показало, що екстракт алое вера є безпечною та ефективною альтернативою хімічним засобам для полоскання рота. Активні речовини, що містяться у цій рослині, допомагають зменшити біль під час кровотечі або нариву ясен», — говорить Полк.

Печія

Сік алое вера можна приймати також внутрішньо, наприклад, для лікування захворювань шлунка. Він допомагає зменшити запалення у стравоході та позбавляє від печії. Але варто пам'ятати, що цей сік може мати послаблюючу дію.

Укуси комах

Прикладіть на місце укусу лист алое. Природні антисептичні властивості цієї рослини допоможуть зняти набряк і свербіж. Можна використовувати готовий гель алое. Його слід зберігати у холодильнику.

Очищення повітря

За даними дослідження НАСА, алое вера — одна з тих рослин, які можуть найкраще впоратися з очищенням повітря. Алое очищає повітря від таких токсинів, як бензол і формальдегід. Бензол є канцерогеном і зазвичай міститься у фарбі та деяких хімічних очисниках.

Бородавки

Алое має протизапальні властивості та допомагає зменшити розмір бородавки. Покладіть на бородавку шматочок алое, закріпіть смужкою тканини або марлі й залиште на деякий час. Повторюйте це два рази на день протягом декількох тижнів.

Грибкова інфекція «Нога спортсмена»

Дивовижний факт: рослина, яка добре зволожує шкіру, допомагає також позбутися інфекції, викликаної зайвою вологою. Алое вера стимулює оновлення клітин шкіри. Наносьте сік цієї рослини на місця ураження грибком два рази на день.

Джерело: MNN.

Читайте далі:

Найкращі ефірні олії для лікування укусів комах

П'ять рецептів домашньої зубної пасти

Базилік — король трав: ліки від атеросклерозу та інсульту

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...