Середа, Чер 16, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

У Шотландії планують виробляти біопластик із панцирів ракоподібних (ВІДЕО)

Понеділок, 15 червня 2020 року

Шотландський стартап CuanTec планує виробляти пляшки для молока та іншу упаковку для харчових продуктів, виготовлену з альтернативи пластику — антимікробного біорозкладаного матеріалу, отриманого з панцирів ракоподібних.

Одноразовий пластик не компостують і не переробляють. Його шлях закінчується на величезних островах сміття в океані, де він розпадається на частинки мікропластику, які стають частиною харчового ланцюжка. У міру зростання суспільної обізнаності про забруднення навколишнього середовища з'являються все нові альтернативи пластиковим упаковкам.

Услід за недавньою розробкою їстівної соломинки для напоїв, зробленої з морських водоростей, з'явилася ще одна технологія, на яку надихнули дослідження в області біології. Шотландський стартап CuanTec з Університету Стратклайда розробив чистий процес вилучення хітину з панцирів ракоподібних, повідомляє Springwise. Із відходів рибної промисловості можна отримати компостований антимікробний біопластик, що є екологічно відповідальною альтернативою забруднюючій навколишній світ упаковці.

Хітин — це полімер, якого вдосталь у природі. Зазвичай процес його видобутку вимагає використання жорстких хімічних речовин (таких як соляна кислота), які утворюють шкідливі побічні продукти. Однак CuanTec застосовує чисту технологію з мінімальними втратами та високою ефективністю, за якої раковини піддаються впливу бактерій. Потім хітин перетворюють на хітозан, із якого можна отримати пластикоподібний матеріал. Завдяки інноваційним технологіям використовується менше енергії та у 5 разів менше гідроксиду натрію, ніж за звичайної методології.

Біопластик містить багато антибактеріальних молекул, які запобігають росту бактерій, що викликають псування продуктів. Це дає йому очевидну перевагу перед упаковкою із пластмаси.

Читайте далі:

Чому варто відмовитися від використання пластикових соломинок

Створено ультрабілу фарбу, яка замінить оксид титану

Біопластик із желатину та вугілля очищає повітря приміщень

Comments   

загрузка...