Середа, Жов 28, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Що вам не відомо про сонцезахисний крем

Четвер, 16 липня 2020 року

Те, як використовувати сонцезахисний крем, не менш важливо, ніж те, який засіб вибрати. Ось основні поради, які допоможуть зберегти шкіру здоровою в літній сезон.

Рак шкіри становить майже половину всіх ракових захворювань у США. Приблизно 90% випадків неметаноми і 65% меланоми викликані впливом ультрафіолетового (УФ) випромінювання сонця, повідомляє MNN.

Із огляду на ці статистичні дані, стає очевидним, що для зменшення ризику розвитку раку шкіри, а також для уповільнення її старіння, варто скорочувати час перебування під сонцем. Але це не означає, що потрібно перебратися до печер та усіляко уникати сонячних променів. Головне — якщо це можливо не виходити на яскраве сонце із 10 до 2 години дня та використовувати захисний одяг. Також варто розібратися, як працює сонцезахисний крем.

Позначення на етикетці сонцезахисного крему: як розшифрувати

Спектр дії: найкраще вибирати сонцезахисні засоби широкого спектру дії. На етикетці це позначається так: «Broad-Spectrum SPF [значення]».

Такі засоби забезпечують захист від ультрафіолетового B- і А- випромінювання (UVB і UVA відповідно). Засмагу в основному викликають промені UVB, але UVB і UVA можуть викликати сонячний опік, рак і передчасне старіння шкіри.

Фактор захисту від сонця (SPF): значення SPF вказує на рівень захисту від сонячних променів. Усі сонцезахисні креми проходять SPF-тестування. Чим вище значення SPF, тим краще крем захищає від сонця.

Consumer Reports недавно протестувала більше 60 лосьйонів, спреїв та інших сонцезахисних засобів, на яких вказувалося, що їхній SPF=30 (мінімальне значення, рекомендоване Американською академією дерматології) або вище. Було виявлено, що 43% із цих засобів не відповідають тому, що заявлено на етикетці.

«Найбільш проблемними продуктами були Banana Boat Kids Tear-Free, Sting-Free Lotion і CVS бренд Sun Sun Lotion, у яких заявлений показник SPF був рівним 50, а в дійсності — 8», — повідомляє CNN.

«Ці результати не є випадковістю; ми спостерігали таку картину в наших тестах за останні чотири роки. У половини протестованих нами сонцезахисних кремів SPF виявилося нижче заявленого на етикетці значення», — говорять у Consumer Reports.

Broad-Spectrum SPF 2—14: тільки сонцезахисні засоби широкого спектру зі значенням SPF 15 або вище можуть знизити ризик раку шкіри та її раннього старіння. Засоби зі значенням SPF від 2 до 14 можуть тільки запобігти засмазі.

Водо- і потовідштовхувальний, миттєвий захист від сонця: виробникам більше не дозволяється маркувати сонцезахисні креми як «водовідштовхувальний» або «потовідштовхувальний», тому що ці слова вводять в оману. Також не дозволяється вказувати на етикетці, що крем захищає від сонця більше двох годин без повторного нанесення або забезпечує захист одразу після застосування («миттєвий захист»), якщо ці дані не підтверджені FDA (Управлінням продовольства і медикаментів у США).

Водостійкість: дані про водостійкість на етикетці повинні повідомляти, чи зберігається на тілі сонцезахисний крем протягом 40 хвилин або 80 хвилин під час плавання або потіння. На сонцезахисних засобах, які не є водостійкими, повинні бути рекомендації щодо використання в таких випадках водостійкого сонцезахисного крему.

Недавнє дослідження, проведене вченими з Північно-Західного та Дюкського університетів, показало, що майже 40% популярних сонцезахисних засобів не відповідають критеріям Американської академії дерматології через недостатню ступінь водостійкості. Промислові групи у відповідь випустили заяву, у якій говориться, що для того, аби давати ефект, сонцезахисним кремам не обов'язково бути водостійкими.

Основні типи сонцезахисних кремів

Два основних компоненти сонцезахисного крему — це хімічні або фізичні інгредієнти (у багатьох засобах є і ті й інші).

Хімічні інгредієнти

Як повідомляє Управління з охорони навколишнього середовища США, сонцезахисні засоби широкого спектру дії часто містять ряд хімічних інгредієнтів, які поглинають UVA і UVB-випромінювання. На додаток до них використовується поглинаючий UVA авобензон або бензофенон (наприклад діоксібензон, оксибензон або сулізобензол). У деяких випадках хімічні інгредієнти викликають алергічні реакції, у тому числі акне, печіння, пухирі, сухість, свербіж, висип, почервоніння та набряк. Ці реакції найчастіше викликає параамінобензойна кислота (вітамін PABA) і бензофенони. Деякі сонцезахисні засоби також містять спирт, ароматизатори або консерванти, і людям із чутливою шкірою слід їх уникати.

Фізичні інгредієнти

Такі фізичні з'єднання, як діоксид титану і оксид цинку відображають, розсіюють і поглинають як UVA, так і UVB-промені. Зазвичай вони не викликають алергічних реакцій.

Що краще? За даними робочої групи з охорони навколишнього середовища Healthy Living, найкращі сонцезахисні засоби — ті, які містять фізичні інгредієнти. Це правильний вибір для тих, хто шукає дієвий захист від UVA, але при цьому не хоче використовувати речовини, які є потенційними гормональними руйнівниками.

Про використання спреїв

Чи небезпечні сонцезахисні засоби-спреї? Згідно Consumer Reports, багатьох турбує те, що частинки спрею можна випадково вдихнути, і особливо це небезпечно для дітей.

Ще одна проблема полягає у ступені ефективності аерозольних сонцезахисних засобів. Деякі дерматологи згодні з тим, що краще вибирати сонцезахисний крем-лосьйон, а не спрей. Д-р Джон Зампелла в інтерв'ю газеті Business Insider зазначив, що сонцезахисні засоби-спреї забезпечують менший ступінь охоплення, і більша частина з них потрапляє в повітря, а не на тіло.

Як застосовувати сонцезахисний засіб

  • Нанесіть засіб за 30 хвилин до виходу на сонце. За цей час він добре вбереться шкірою та не змиється разом із пóтом.
  • Перед використанням засобу добре струсіть флакон.
  • Нанесіть стільки крему, скільки потрібно. Щоб покрити все тіло, достатньо 30 г. Наносьте ретельно і розтирайте.
  • Використовуйте засіб на всіх ділянках шкіри, на які може потрапити сонце, включаючи вуха, спину, плечі і задню частину ніг (у тому числі й під колінами). І не забувайте про ділянки, приховані під ремінцями та бретельками!
  • Повторно використовувати сонцезахисний крем потрібно принаймні кожні дві години. Якщо ви потієте або занурюєтесь у воду — то ще частіше.
  • Використовуйте сонцезахисний крем на водній основі, якщо у вас жирна шкіра або схильність до акне.
  • Деякі інгредієнти сонцезахисного засобу можуть із часом псуватися, тож не забудьте перевірити його термін придатності.

Читайте далі:

Яка кількість сонця є безпечною для вашої шкіри? Це покаже татуювання Logic UV

5 напоїв, що подарують шкірі молодість

Як власноруч зробити крем для гоління

Comments   

загрузка...