П'ятниця, Жов 30, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

В Австралії створили хірургічний клей MeTro, який «запечатує» рану всього за 60 секунд

Неділя, 26 квітня 2020 року

Біоінженери з Австралії створили високоеластичний адгезивний хірургічний клей MeTro, який «запечатує» рану всього за 60 секунд, усуваючи необхідність накладати шви. Новий винахід зможе врятувати тисячі життів, особливо в екстремальних умовах військових дій та під час таких непередбачуваних ситуацій як автомобільні аварії, повідомляє BrightVibes.

Цей біосумісний і високоеластичний гідрогелевий герметик був створений із людського білка біоінженерами з австралійського Університету Сіднея і бостонського Інституту Вісса.

Клей може ефективно запечатувати рани в м'яких тканинах і важкодоступних місцях без необхідності використання звичайних скоб або швів. Біодеградованим гелем можна склеїти внутрішні та зовнішні рани, і таке «запечатування» стимулює їхнє швидке загоєння.

Висока еластичність MeTro робить речовину ідеальною для герметизації ран у тканинах тіла, які постійно розширюються та розслабляються, — наприклад, у легенях, серці чи артеріях, — що зазвичай схильні до ризику повторного відкриття.

Під час дослідів рідкий гелеподібний матеріал швидко й успішно закривав розрізи в артеріях і легенях у гризунів і свиней, без необхідності накладення швів і скоб, які можуть ще більше травмувати пошкоджену тканину.

Впродовж тестувань матеріал також добре працював на внутрішніх ранах у важкодоступних місцях, які часто вимагають накладення скоб або швів.

MeTro запечатує рану всього через 60 секунд після обробки ультрафіолетовим світлом. Клей містить деградуючий фермент, за яким можна визначити, як довго протримається герметик (від декількох годин до декількох місяців), щоб забезпечити достатній час для загоєння рани, перш ніж герметик нешкідливо розчиниться.

Доцент Насім Аннабі (Nasim Annabi) говорить: «Основна перевага MeTro полягає в тому, що, як тільки він контактує з поверхнями тканин, то твердне і перетворюється на гелеподібну речовину, що не стікає. Потім ми додатково стабілізуємо його, закріплюючи за допомогою впливу УФ-світла. Це дозволяє дуже точно наносити герметик і міцно зчіплювати його зі структурою на поверхні тканини».

Професор Сіднейського університету Ентоні Вайс (Anthony Weiss) порівнює процес запечатування рани MeTro із використанням силіконового герметика під час ремонтних робіт: «Спостерігаючи за дією MeTro, можна побачити, як він, немов рідина, заповнює і запечатує рану».

Гель легко зберігати, і за необхідності його можна нанести одразу безпосередньо на рану або порожнину.

«Сфера застосування досить широка — від надання швидкої допомоги при важких пораненнях внутрішніх органів, отриманих в автомобільних аваріях або зоні військових дій, до спрощення проведення стаціонарних операцій», — додає професор Вайс.

Читайте далі:

3D-принтер надрукує органи для трансплантації

Створено «розумний» одяг, який попереджає про проблеми із серцем

10 природних антибіотиків, які завжди потрібно мати вдома

Comments   

загрузка...