• Зроблена з моху «розумна» шина очищає повітря — розробка з Бельгії

  • Понеділок, 23 квітня 2018 рокуБельгійська компанія із виробництва шин розробила Oxygene — концептуальну екошину, яка знизить рівень забруднення повітря в містах. Вона має незвичайну структуру із внутрішньою поверхнею із живого моху. Такі «розумні» та екологічно безпечні шини зможуть підвищувати зручність міської мобільності та очищати середовище від токсичних вихлопів.

За дослідженнями Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), понад 80% людей, що живуть у міських районах, страждають від високого рівня забруднення повітря оксидом вуглецю та свинцем. Щоб вирішити цю проблему, була розроблена нова екошина.

Її представили на Женевському міжнародному автосалоні 2018. Шини Oxygene створюють на 3D-принтері з порошкової гуми, отриманої з перероблених шин.

Конструкція та структура шини дозволяє протекторам покришки поглинати вологу, яка після цього рухається по колу внутрішньої поверхні шини. Мох використовує цю вологу для росту, поглинання вуглекислого газу та вивільнення кисню у процесі фотосинтезу.

Крім того, енергія, яку виробляє мох під час фотосинтезу, використовується силовою електронікою: вбудованими датчиками, блоком обробки AI та індикаторами, які змінюють колір, попереджаючи про наступні зміни смуги руху.

Oxygene забезпечує також високошвидкісний мобільний зв'язок і може підключатися до інтелектуальних систем управління мобільністю.

За оцінками Goodyear, якщо кожен автомобіль у місті розміром з Париж перейде на такі шини, то щороку буде поглинатися більше 4000 тонн вуглекислого газу.

За словами Кріса Делані, президента Goodyear, «більш "розумні" й екологічні інфраструктура та транспорт матимуть велике значення для вирішення найбільш нагальних проблем мобільності та розвитку міст».

Поява шини Oxygene та інших екомеханізмів підштовхує людей до усвідомлення проблем забруднення навколишнього середовища.

Одне з останніх досліджень повідомляє про те, що через 8 років електрокари стануть дешевшими за автомобілі з ДВС.

Нещодавно стартап із Казахстану створив найдешевший електрокар у світі.

А український розробник створив електромобіль, якому не потрібен акумулятор.

Підписатися:

Коментарі