ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Розробники створили біорозкладаний будівельний матеріал, який замінить бетон

Велика Епоха

Група аспірантів розробила новий біорозкладаний будівельний матеріал Finite, у якому в якості альтернативи бетонному зв’язнику використовується пісок із пустелі. Це відкриття допоможе скоротити у рази видобування крупнозернистого піску, яке спричиняє руйнування русел річок і завдає шкоди екосистемам.

Розробники створили біорозкладаний будівельний матеріал, який замінить бетон

Пісок є важливим компонентом у складі бетону, також він використовується для виробництва скла і комп'ютерних чіпів. Можливо, ви здивуєтеся, але піску у природі не вистачає. Крупнозернистий пісок, необхідний для виробництва бетону, збирають набагато швидше, ніж він встигає природно самовідновлюватися.

Фактично, видобуток піску — це багатомільярдна промисловість. Незаконний видобуток піску є серйозною проблемою в таких країнах, як Індія. Кримінальні банди незаконно збирають крупнозернистий пісок із русел та пляжів, завдаючи шкоди екосистемам. Крім того, витрати енергії на транспортування піску впливають на те, що у бетону дуже високий вуглецевий слід.

Пісок із пустелі, навпаки, майже не використовується, оскільки його частинки занадто дрібні й він не годиться для створення будівельних матеріалів.

Однак нещодавно група аспірантів із Імперського коледжу Лондона створила новий матеріал, який настільки ж міцний, як і звичайний бетон, але виробляється із використанням дрібнозернистого піску.

Студенти Каролін Там, Маттео Маккаріо, Хамза Оза та Сакі Маруя розробили матеріал під назвою Finite. У ньому використовується більш дрібнозернистий «пустельний» пісок. Що стосується звичайного піску, то для виробництва Finite він не потрібен.

Новий матеріал має подібні з бетоном структурні властивості, але його вуглецевий слід набагато нижчий, ніж у бетону.

Цей винахід відкриває нові можливості для використання у будівництві пустельного піску та інших дрібнозернистих речовин.

Команда Finite сподівається, що їхній матеріал не тільки зменшить екологічну небезпеку видобутку піску, але й знизить вуглецевий слід будівництва. Їхній продукт може стати особливо популярним на Близькому Сході, де є досить багато пустель.

Розробники створили біорозкладаний будівельний матеріал, який замінить бетон

Формулу Finite не розголошують, але винахідники стверджують, що матеріал нетоксичний і розкладається у природі.

На відміну від бетону, який, відслуживши своє, відправляється на звалище, Finite легко переробляється, його можна використовувати протягом декількох життєвих циклів у інших проектах або залишити для безпечної біодеградації.

Новий матеріал можна також використовувати у литті смол, для створення різних предметів, таких як чаші й вази, які потім фарбують натуральними барвниками.

Велика Епоха раніше повідомляла про інший новітній винахід у сфері будівництва: придатну для переробки цеглу з аерогелем.