• Що таке «Ремонтні кафе»? Не викидайте те, що можна полагодити!

  • Понеділок, 11 червня 2018 року

Останніми роками по всьому світу з'являються незвичайні заклади — «Ремонтні кафе». Це відкриті місця зустрічей, де збираються охочі полагодити найрізноманітніші речі: від одягу до велосипедів та електроприладів. Їхній девіз: «Викинути? У жодному разі!».

Кожен із нас за своє життя викидає величезну кількість речей, у тому числі й тих, які могли б ще прослужити деякий час після невеликого ремонту. Біда в тому, що більшість лінується полагодити річ або не знає, як це зробити.

Уміння ремонтувати що-небудь швидко забувається, і у суспільстві не завжди достатньо цінують тих, хто має необхідні знання та навички. Такі люди не стають популярними, а їхній досвід використовується все рідше.

Однак поява «Ремонтних кафе» змінює цю тенденцію, а також приносить багатократну користь. Люди, які вміють ремонтувати речі, передають свої практичні знання тим, хто хоче навчатися. А відремонтовані речі отримують нове життя, що зменшує обсяги сировини та енергії, необхідні для виробництва нових товарів, і скорочує викиди CO2, що виникають під час переробки відходів.

Repair Café International — це всесвітнє співтовариство ентузіастів, винахідників і людей, які хочуть створити стійке майбутнє. Перші «Ремонтні кафе» з'явилися в Амстердамі у 2009 році.

У кожному Repair Café можна знайти інструменти та матеріали для ремонту майже будь-якої речі: одягу, меблів, електроприладів, велосипедів, посуду, іграшок і багато чого іншого. Тут же можна звернутися до експертів-добровольців, які мають навички ремонту, і вони радо нададуть допомогу усім бажаючим, повідомляє BrightVibes.

Ремонтні кафе допомагають змінити менталітет людей, прищепити їм дбайливе ставлення до майна; це дійсно необхідно для створення стійкого суспільства. Після того, як річ відремонтована, можна зробити додатковий внесок, проте це необов'язково.

Через 9 років, після відкриття першого такого кафе в Амстердамі, сьогодні їх налічується понад 14 тисяч у десятках країн.

Repair Café Foundation підтримує місцеві групи по всьому світу, допомагаючи кожному, хто бажає відкрити своє власне «Ремонтне кафе». Фонд пропонує набори навчальних комплектів, у яких міститься детальна інструкція з усього, що потрібно знати, щоб відкрити власне Repair Café. Покрокова інструкція заснована на багаторічному досвіді та містить поради, корисні на всіх етапах роботи: як знайти місцевих експертів із ремонту та вибрати відповідне місце, як зібрати правильні інструменти, як прорекламувати тощо.

Про те, як створити своє власне ремонтне кафе, можна прочитати тут або на сторінці у «Фейсбук».

Якщо вам не вдалося полагодити якусь річ, не поспішайте її викидати. Можливо, її візьмуть на переробку, і вона отримає нове життя в якості сировини. Адреси пунктів прийому непотрібних речей або відходів ви можете знайти на нашій карті.

Читайте далі:

Як позбутися непотрібних речей? Корисна інформація

Нуль відходів: Маріанна Бойко ділиться досвідом

Як жити повним життям із невеликою кількістю речей, — шість порад від легендарного Роба Грінфілда

Як подарувати друге життя непотрібним речам: ідеї

Робимо гарні килимки з непотрібних речей

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...