П'ятниця, Вер 17, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

9 чарівних мальовничих оазисів світу (ФОТО)

П'ятниця, 31 липня 2020 року

Оазиси зачаровують та вражають. Ці несподівані острівці пишної зелені посеред пустелі притягують глядача, контрастуючи з навколишнім ландшафтом. Представляємо добірку дев'яти чарівних оазисів, які чекають на мандрівників!

Для жителів пустель і мандрівників минулого оазиси були не просто мальовничими явищами природи. Вони були важливими місцями для відпочинку в дорозі, джерелами води в пустелі, а часто і єдиним порятунком від зневоднення та гіпертермії.

Сьогодні оазиси популярні серед туристів та допитливих мандрівників, які бажають побачити чудеса природи на власні очі.

Такі місця, як оазис із пальмами в Дуз, у Тунісі, популярні серед пар молодят. Деякі інші оазиси є справжньою національною гордістю. Наприклад, Перуанське пустельне озеро Уакачіна прикрашає зворотний бік 50-сольної банкноти.

Тафілальт, Марокко

У долині Зіз знаходиться найбільший оазис у Марокко. Цей оазис, один із багатьох у країні, іноді називають «кінематографічним». Його фінікові пальми спускаються впритул до пустелі Сахара, і на більшості фотографій району можна побачити як безплідні пагорби, так і пишну зелень долини. Місто Тафілальт розташоване в долині на краю пальмового лісу. А невелике селище під назвою Ауфус знаходиться буквально посеред пальм.

Уакачіна, Перу

Оазис Уакачіна розташований поруч із природним озером серед піщаних дюн Перуанської пустелі. Це місце знаходиться на півдні Перу, на деякій відстані від столиці, Ліми, та визначних пам'яток Мачу-Пікчу. Найближче до Уакачіна місто Іка розташоване на узбережжі. Що стосується середньої загальної кількості опадів, то ця пустеля визнана однією з найбільш посушливих у світі.

Уакачіна став туристичним напрямком не тільки для перуанців, але і для мандрівників з інших країн. На жаль, рівень води в озері за останні роки знизився. Це сталося деякою мірою з вини місцевих землевласників, які викопували колодязі, тим самим зменшуючи кількість води, яка просочується в озеро. Щоб вирішити цю проблему, зберегти мальовничий вид міста і його привабливість для туристів, з Іки в озеро закачали воду.

Ваді Бані Халід, Оман

Ваді Бані Халід — це долина в Омані, яка є частиною Аравійського півострова. Незважаючи на посушливе оточення, у Ваді є джерела із джерельною водою, які б'ють з-під землі. Поруч із цими джерелами розташовані декілька невеликих сіл і плантації. У Бані Халід також є мальовничі скелі, забарвлені у різні відтінки зеленого та червоного завдяки високій концентрації мінералів.

Це один із найбільш доступних оазисів у Аравії. Він розташований недалеко від шосе, яке з'єднує Маскат і Сур — два основних населених пункти країни. Через цю відносну доступність оазис користується популярністю у туристів.

Оазис Ліва, ОАЕ

Об'єднані Арабські Емірати знаходяться на північ від Омана. Оазис Ліва — великий оазис в Абу-Дабі. Тут є туристичні об'єкти і декілька готелів, але основну увагу туристи приділяють «пустельним» видам спорту, таким як серфінг по дюнах.

Якщо ви любите контрасти безкрайніх пейзажів і величної архітектури, то кращого місця для відпочинку вам не знайти. Цей простір площею 650 тис. км2 є найбільшою піщаною пустелею у світі.

Оазис Чебіка, Туніс

У оазисі Чебіка є все, що шукають мандрівники: пишна зелень пальм, прохолодні та прозорі басейни, а також водоспади та скелі.

У місцевості навколо оазису та прилеглої столиці провінції Тозеур знімалися сцени фільму «Зоряні війни», також пейзажі цього регіону можна побачити у фільмах «Індіана Джонс: У пошуках втраченого ковчега» та «Англійський пацієнт».

Озеро Юеяцюань, Китай

Розташоване за межами міста Дуньхуан, озеро Юеяцюань уже давно є популярним місцем для зупинки подорожуючих по пустелі Гобі. Це озеро розташоване прямо посеред високих дюн. Сьогодні туристи приїжджають у цей район не тільки для того, щоб побачити це прекрасне природне утворення, але й щоб покататися пустелею на верблюдах або інших видах транспорту.

Ейн Геді, Ізраїль

Ейн Геді — одна з найпопулярніших визначних пам'яток Ізраїлю. Це, безумовно, один із найстаріших оазисів. У печерах біля Ейн-Геді, що відносяться до епохи неоліту, археологами були виявлені артефакти. Тепер це центр утвореного у 1971 році заповідника. Парк межує з Іудейською пустелею та Мертвим морем.

Вода із чотирьох джерел в Ейн Геді використовується для сільського господарства, а також її розливають у пляшки та продають. Відвідувачі можуть прогулюватися по заповіднику або розглядати джерела, водоспади та струмки оазису.

Агуа-Кальєнте, Арізона

Агуа-Кальєнте Арізони відрізняється від інших оазисів у цьому списку тим, що його живить гаряче джерело. Ставки, які утворюють оазис, є частиною регіонального парку пустелі Сонора, що недалеко від Тусона. У водоймах із досить прохолодною водою водиться риба; пальми, що ростуть уздовж струмка, оточені пейзажами пустелі.

Коли рівень води низький, вода подається у ставок із сусіднього колодязя. Парк навколо Агуа-Кальєнте популярний серед місцевих жителів Тусона, які приїжджають сюди для пікніків, прогулянок, а також щоб побувати в історичному ранчо, яке колись служило санаторно-курортним центром, а тепер є ще й художньою галереєю.

Національний парк Ленкоіс Маранхенес, Бразилія

У національному парку Ленкоіс Маранхенес на півночі Бразилії є численні оазисні водойми. Піщані дюни тут тягнуться приблизно на 1500 км2.

Маранхенес знаходиться неподалік від тропічного лісу Амазонки, і тому кожного року він отримує багато дощових опадів. Однак земля у ньому схожа на пустелю, адже щільний пісок не дає зелені розростатися. А непроникна скеля нижче дюн утримує воду від просочування у землю.

Читайте також:

10 найкращих місць для екотуризму у 2018 році

Тайвань заборонив пересадку незаконно видалених органів у Китаї

Корисні сервіси та додатки для подорожуючих

Comments   

загрузка...