• Три собаки допомагають засадити ліс, що вигорів внаслідок пожежі в Чилі

  • П'ятниця, 1 червня 2018 року

На початку минулого року лісові пожежі у Чилі спустошили ділянки площею сотні тисяч гектарів. Дві сестри Франциска і Констанца Торрес вирішили підійти до відновлення лісу із кмітливістю: закріпивши на своїх собаках рюкзаки з насінням, вони відпустили їх погуляти та заодно засіяти землю.

Минулого року під час найгіршого за всю історію Чилі сезону лісових пожеж у регіоні Ель-Моле загинуло 11 осіб. Загалом було знищено 457 000 га лісових угідь, де росли великі старі дерева.

Відновити ліс на такій величезній території — непросте завдання. Але у сестер Торрес з'явилася незвична ідея — використати для цього своїх трьох бордер-коллі на ім’я Дас, Олівія та Саммер. Дівчата закупили сотні кілограм насіння та зробили у рюкзаках спеціальні отвори. Щодня протягом 6 місяців вони випускали собак із рюкзаками на спинах побігати обгорілим лісом, щоб розсіяти насіння місцевих дерев, квітів і трав.

Коллі без проблем пробиралися крізь чилійський ліс, спустошений вогнем, навіть не здогадуючись, що виконують важливу роботу — допомагають засадити його заново. Для собак це було приємним проведенням часу: кожного разу вони не могли дочекатися, щоб вискочити із вантажівки та побігти на прогулянку.

Коли коллі поверталися, Торрес давали їм частування. Наступного дня сестри знову наповнювали рюкзаки великою кількістю насіння та споряджали собак на пробіжку. Крім того, у цих собак є ще одна місія — вони працюють із людьми, у яких інвалідність.

Франциска керує екологічною неурядовою організацією. Вона каже, що собаки цієї виведеної для випасу овець породи розумні, енергійні та швидкі, тому підходять для активної роботи. Принаймні вони справляються з нею краще за людей. За день коллі може пробігти до 30 кілометрів та висіяти до 10 кілограмів насіння, тоді як людина може охопити тільки 3 кілометри на день.

«Ми бачили поля, що повністю вкрилися зеленню завдяки роботі Саммер, Дас та Олівії», — розповіла Франциска через три місяці після початку проекту. Вона оплачує його в основному зі своїх заощаджень, а також за рахунок деяких пожертвувань.

Сестри сподіваються, що коли на випаленій землі знову з'явиться рослинність, сюди повернеться багато тварин, зокрема лисиці, зайці та ящірки, які залишили ці місця під час пожежі.

Джерело: Phys.org

Читайте далі:

Місія бути людиною: британець зі своєю собакою очищає узбережжя від сміття

Підліток виростив 524 саджанці дерев, щоб відновити узбережжя після урагану

Чоловік врятував острів від руйнування, висадивши тисячі дерев, — відеоісторія про Forest Man

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...