ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Під час вітрильної регати Volvo Ocean Race збиратимуть частинки океанічного пластику

Велика Епоха
Під час вітрильної регати Volvo Ocean Race збиратимуть частинки океанічного пластику

Під час вітрильної регати Volvo Ocean Race ООН розпочала кампанію, спрямовану на підвищення обізнаності про проблему світового забруднення океанів пластиком. Ініціатива Clean Seas («Чисті моря») допоможе оцінити ступінь забруднення вод і привернути увагу громадськості до цієї проблеми.

Щороку в океан потрапляє вісім мільйонів тонн пластику, і багато вчених, активістів і спільнот шукають рішення, яке могло б виправити ситуацію. Раніше Велика Епоха вже повідомляла про ряд винаходів, спрямованих на очищення океану від сміття, серед них — спеціальні контейнери і фермент, який роз'їдає пластмасу.

У 2017 році Організація Об'єднаних Націй почала реалізацію ініціативи «Чисті моря», націленої на залучення урядів, широкої громадськості та бізнесу до боротьби із пластиковим сміттям в океанах. Команда моряків просуває цю ініціативу під час одного з найскладніших і найпрестижніших змагань у світі — Volvo Ocean Race.

Volvo Ocean Race — це щорічна 45 000-мильна навколосвітня гонка яхт, яку називають однією з найбільш виснажливих спортивних подій на планеті — вона триває протягом 9 місяців.

Молодіжний екіпаж яхти Turn the Tide On Plastic складається з моряків різних національностей, у ньому порівну чоловіків і жінок. Очолює команду британка Ді Каффарі (Dee Caffari) — єдина на даний момент яхтсменка, яка здійснила три навколосвітні подорожі без заходу в порт, і перша жінка, яка самотужки провела судно навколо світу у західному напрямку, проти переважаючих вітрів і течій.

На яхті закріплений спеціальний блок для збору проб води. Він розроблений німецькою морською технологічною компанією SubCtech. Цей пристрій збирає мікропластичні частинки шляхом фільтрації морської води. Блок відбору проб використовує потужність акумулятора човна і може запускатися одночасно з опріснювачем, що заощаджує енергію.

Протягом наступних п'яти років Clean Seas вивчить проби, взяті на Turn the Tide On Plastic, і розгляне першопричину утворення морського сміття.

Шкіпер Ді Каффарі та її команда закликають громадськість змінити ставлення до пластику. Їхня місія — у залученні уваги до проблеми невідновлюваних одноразових пластмас та популяризації ініціативи «Чисті моря».

Члени екіпажу яхти говорять: «Ми не можемо вирішити глобальну проблему самотужки, потрібні об'єднані дії. Мета полягає в тому, щоб змінити багато звичок, стандартів і політичних принципів та різко зменшити кількість морського сміття й рівень заподіяної ним шкоди. Це колективні зусилля, які потребують підтримки команди прихильників і кожної людини».

Стежити за новинами регати можна на офіційному сайті змагання.

Читайте далі:

Онлайн-геймери допомагають очистити від сміття річку Чикаго

Відвідувачі супермаркету в Англії протестують проти непотрібної упаковки: акція Plastic Attack!

Чому варто відмовитися від використання пластикових соломинок