• Скільки пластику ми з'їдаємо кожного дня?

  • Четвер, 14 червня 2018 року

Крихітні шматочки пластику містяться всюди: у воді, яку ми п'ємо, у рибі та морепродуктах, і навіть у повітрі. Скільки ж пластику ми з'їдаємо кожного дня?

Багато хто, напевно, чув, що більша частина пилу в будинках складається з частинок відмерлої шкіри, але насправді це міф. За даними Live Science, пил складається з «лупи, піску, відходів комах, борошна (на кухні) і, звичайно ж, бруду».

Однак тепер можна додати новий інгредієнт у «рецепт пилу», і це мікропластик — невеликі волокна, які утворюються під час дроблення великих пластикових предметів.

Деякі стурбовані тим, скільки пластику поглинають морські мешканці внаслідок забруднення, але рідко замислюються про те, скільки пластику ковтають люди.

За новим дослідженням, кожного разу, коли ми їмо, більше 100 частинок мікропластику потрапляють у наші тарілки разом із пилом у повітрі, повідомляє MNN.

У IFL Science розповідається про те, що під час дослідження, результати якого опубліковано у розділі Environmental Pollution, було виявлено, що у середньому кожна мідія містить не менше двох волокон пластику.

Дослідники також підрахували кількість частинок мікропластику, які падають на наші тарілки з повітря. Для цього вони помістили чашки Петрі з липкими пиловловлювачами на столи у трьох будинках під час їжі. Через 20 хвилин у посуд впало до 14 часток пластику.

Схоже, що ми частіше вживаємо мікропластик, який переноситься повітрям, ніж той, який отримуємо разом із морепродуктами.

Коли дослідники провели розрахунки з урахуванням того, наскільки обідня тарілка більше чашки Петрі, вони виявили, що «114 пластикових волокон, швидше за все, падають на вашу тарілку під час кожного прийому їжі, і у сумі це становить від 13713 до 68415 частинок на рік».

Дослідники ще не з'ясували, наскільки все це небезпечно для здоров'я людини. Однак, як відомо, деякі пластмаси містять хімічні речовини, які можуть сприяти виникненню різних захворювань, таких як ожиріння та діабет.

Висновки таких досліджень пробуджують, і, можливо, вони надихнуть нас скоротити кількість пластику, який ми споживаємо.

Читайте далі:

93% питної води у пляшках містять частинки мікропластику

ТОП 8 багаторазових пляшок для води: відмовляємося від пластику вже сьогодні!

Полістирол тепер зможе розкладатися: у США створили унікальну заміну пластику

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...