• На каналі Амстердама встановлять міст, надрукований на 3D-принтері

  • Четвер, 31 травня 2018 року

Студія MX3D розробила шестиосні роботизовані принтери, які здатні друкувати об'єкти практично будь-якого розміру. Так було створено тривимірний сталевий міст, який перетне один із найстаріших і найвідоміших каналів у центрі Амстердама, Оудезідс Ахтербургваль, повідомляє Springwise.

Боти голландської студії MX3D рухливі та можуть вільно переміщатися у різних напрямках, що дозволяє надрукувати практично будь-яку фігуру. Таким способом можна створювати міцні, складні та витончені структури з металу. Проект MX3D Bridge має показати ефективність застосування багатоосевої 3D-технології друку.

Міст зі сталевих елементів виглядає досить незвично. Його встановлення заплановане на кінець цього або початок наступного року.

У режимі реального часу прикріплені до мосту датчики повідомляють різну інформацію, включно із дисперсією ваги. Рівень безпеки буде перевірено на цифровій версії конструкції. Це дозволить інженерам підібрати оптимальні настройки.

Команда розробників вже вивчає додаткові можливості технології. Зокрема, її можна застосовувати в морській та авіаційній промисловостях. Зазвичай під час будівництва створюють об'єкти з окремих частин, але роботи MX3D можуть змінити й оптимізувати увесь процес.

«Ми впроваджуємо інновації, постійно створюючи нові стратегії та програмні рішення для друку об'єктів практично будь-якого розміру і форми із великої кількості металевих сплавів. У тісній співпраці із промисловими партнерами наші інженери й фахівці програмного забезпечення роблять Robotic 3D Metal Printing доступним для промисловості. Наше завдання — створити інтелектуальне, надійне і просте у використанні програмне забезпечення для промислових партнерів», — повідомляють MX3D.

На сьогоднішній день розробники співпрацюють із компанією Arup, адміністрацією Амстердама та Імперським коледжем Лондона, щоб створити новий стандарт безпеки для проектів 3D-будівництва.

Окрім переваги щодо економії коштів і ресурсів, використання 3D-друку в галузях, де потрібна важка фізична й механічна робота, значно підвищує безпеку працівників.

Модульне будівництво — це новий підхід у створенні мостів, а технології, які усувають необхідність важкої техніки, роблять недоступні раніше речі реальними.

Нещодавно було створено роботів, які можна використовувати для перевірки мостів. Вони швидко знаходять і безпомилково визначають сталь, яка піддалася корозії, а також бетон, що втратив свою міцність.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...