• Чому варто слухати музику: 10 науково обґрунтованих причин

  • Вівторок, 19 червня 2018 року

Якщо ви меломан, то, ймовірно, знаєте, що музика допомагає заспокоїти нерви, зняти стрес, додати наснаги під час тренування, а також повернути старі спогади. Ну а ми назвемо 10 науково обґрунтованих причин того, чому корисно слухати музику.

Прослуховування музики має багато переваг — як очевидних, так і прихованих. Вона задіє емоційні та інтелектуальні центри мозку і має майже неймовірну здатність об'єднувати людей.

Коли ми слухаємо музику, у тілі відбувається набагато більше, ніж просто слухова обробка звуків, повідомляє BrightVibes. Дослідження показують, що музика допомагає справлятися з болем, а також зміцнює фізичне та психічне здоров'я.

1. Музика розвиває соціальні та емоційні навички у дітей. Немовлята реагують на звуки голосу, а багато малюків, які ще навіть не вміють ходити, починають «пританцьовувати», як тільки почують музику. Музика також впливає на інтелектуальний, соціальний і особистісний розвиток дітей та молоді.

2. Музика знижує стрес і зміцнює імунну систему. Музика знижує рівень кортизолу — гормону стресу — і збільшує кількість антитіл, що зміцнюють імунну систему. Вчені виявили, що після 50 хвилин прослуховування веселої танцювальної музики в організмі людини підвищується рівень антитіл.

3. Звуки музики можуть полегшити біль. Дослідження показують, що музика зменшує інтенсивність болю, яку сприймає організм, особливо у пацієнтів за геріатрії та інтенсивної терапії.

4. Музика відмінно підходить для тренування — вона мотивує і збільшує витривалість, а також допомагає швидше відновлюватися.

5. Прослуховування музики робить нас щасливішими. Якщо ми будемо насолоджуватися музикою протягом 15 хвилин, мозок почне виробляти допамін, який викликає стан задоволеності.

6. Музика допомагає зміцнити пам'ять. Музика допомагає запам'ятовувати інформацію, особливо якщо вона представлена у вигляді пісні або асоціюється з якоюсь мелодією. Частина мозку, яка обробляє музику, знаходиться поруч із зонами, які відповідають за пам’ять, тому музика може стимулювати процес запам'ятовування.

7. Музика розслабляє пацієнтів до та після операції. Прослуховування розслаблюючої музики до операції зменшує занепокоєння, а після — зменшує біль і допомагає швидше відновлюватися. Дослідники виявили, що навіть пацієнти, які перебувають під загальною анестезією, легше переносили біль під час прослуховування музики.

8. Прослуховування музики поліпшує роботу відділів мозку, які відповідають за навички читання, грамотності, міркування та математичні здібності. У дослідженні оцінювався вплив музики на процес виконання навчального плану, призначеного для поліпшення навичок письма 25 дітей у віці від 4 до 5 років. Результати продемонстрували, що прослуховування музики значно підвищило їхні здатності.

9. Музика знижує кров'яний тиск. Музика впливає на частину нервової системи, яка контролює кров'яний тиск, серцебиття та роботу мозку. Залежно від темпу музики, серцебиття та дихання може сповільнюватися або прискорюватися. Дослідники з Університету Арізони виміряли кров'яний тиск і силу болю у 100 пацієнтів інтенсивної терапії та виявили, що певні типи музики ефективні для зниження тиску і для знеболювання.

10. Музика допомагає заснути. Прослуховування музики впливає на роботу парасимпатичної нервової системи, яка відповідає за розслаблення тіла та підготовку до сну. Вибір типу музики — це особисті вподобання, і ви, швидше за все, зможете розслабитися, слухаючи свою улюблену музику. Але пам'ятайте: найкраще допомагають заснути повільні мелодії із ритмом від 60 до 80 ударів на хвилину.

Читайте далі:

Концерт Shen Yun справив глибоке враження на світових знаменитостей

Почути музику рослин: створено пристрій Green Note

Слухати музику — корисно?

Слухаємо Моцарта і... оздоровлюємось

Традиційна китайська музика та її позитивний вплив на людину

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...