• Проводьте більше часу на свіжому повітрі: як природа зцілює людину

  • П'ятниця, 18 травня 2018 року

Ми всі часто чули фразу «Подихай свіжим повітрям!» і вже не сприймаємо її серйозно. Але існує як мінімум 9 причин, через які варто проводити більше часу поза домом. Прогулянки на природі дійсно корисні для здоров'я!

Із приходом весни, після довгої та сонної зими, настійно рекомендується проводити більше часу на природі. Така прогулянка допомагає розслабитися та «перезавантажити» організм, а це один з найнадійніших стимулів для підтримки розумового та фізичного здоров'я, запевняє BrightVibes.

Отже, чому корисно частіше виходити на вулицю?

1. Зняття стресу: під час одного з досліджень було виявлено зниження рівня кортизолу (гормону стресу) в організмі учнів, які провели в лісі два дні, порівняно з тими, хто провів цей час у місті. У процесі іншого дослідження вчені виявили зменшення частоти серцевих скорочень і рівня кортизолу у піддослідних під час прогулянки в лісі. «Стресові стани можуть бути усунені лісовою терапією», — зробили висновок вони.

2. Стимуляція творчого мислення: дослідники зі Стенфорда виявили, що ходьба підвищує творчу наснагу. Вони досліджували креативність людей під час того, як вони ходили та сиділи. Під час ходьби творчий потенціал людини збільшувався у середньому на 60%. Дослідження також показало, що цей вплив продовжувався, навіть коли людина сідала за роботу незабаром після прогулянки.

3. Зниження ризику появи проблем із зором: дослідження показують, що короткозорість рідко зустрічається у дітей, які багато часу проводять поза домом. Нове дослідження в Канаді показує, що одна додаткова година прогулянки на тиждень знижує ризик розвитку короткозорості приблизно на 14%.

4. Підвищення рівня вітаміну D. Прогулянка на свіжому повітрі допомагає боротися з багатьма хворобами: від остеопорозу до серцевих нападів. Вітамін D корисний для росту кісток і клітин і допомагає зменшити запалення.

5. Зміцнення імунної системи: природа зміцнює нашу імунну систему за допомогою фітонцидів і мікобактерій. Дослідження показали, що час, проведений на природі, знижує ймовірність появи величезної кількості захворювань, включаючи депресію, діабет, ожиріння, СДУГ (синдром дефіциту уваги і гіперактивності), серцево-судинні захворювання, рак і багато інших.

6. Ми стаємо щасливішими: перебування на природі підвищує рівень серотоніну, який часто називають «гормоном щастя». Недавнє дослідження показало, що той, хто відпочиває на природі, відчуває зменшення симптомів депресії і поліпшення психічного благополуччя.

7. Легше засинається: промені сонця впливають на рівень мелатоніну та природний циркадний ритм. Під час одного з досліджень було відзначено, що природне сонячне світло допомагає регулювати внутрішній годинник організму. Для поліпшення сну слід близько 30—60 хвилин перебувати під впливом прямих сонячних променів.

8. Природа зцілює: вплив природного сонячного світла може зменшити біль і допомогти при лікуванні. Дослідники виявили, що у пацієнтів, які перенесли операцію на хребті, спостерігалося зниження рівня болю і стресу після того, як вони піддалися впливу сонячних променів. Пацієнти, які перебували «на сонці» на 46% довше, приймали на 22% менше знеболюючих на годину.

9. Бадьора старість: люди у віці 70 років, які щодня проводили час на вулиці, повідомляли про меншу кількість нападів болю і мали менше проблем зі сном. До того ж у них практично не спостерігалося зниження повсякденної активності. Простіше кажучи, перебування на відкритому повітрі може допомогти залишатися здоровими навіть у глибокій старості.

Без сумнівів, прогулянка на природі покращує настрій і наповнює тіло енергією. Не забувайте і про вдячність до навколишнього середовища. Не залишайте після себе сміття, а також здавайте небезпечні відходи до пунктів прийому (їхнє розташування можна знайти на спеціальній карті від Великої Епохи).

Читайте далі:

У Великобританії набувають популярності «зелені» тренажерні зали: «підключіться» до природи

Прогулянки в лісі лікують хворе серце та легені

Декілька дивовижних фактів про ліс, які мало хто знає

10 явищ, які наука не може пояснити

Хочете схуднути і знизити рівень холестерину? Просто встаньте!

Підписатися:

Коментарі