• Традиційна китайська музика та її позитивний вплив на людину

  • Субота, 14 листопада 2009 року

Традиційна китайська  музика спочатку  призначалася для лікування  організму людини. Лише пізніше з'ясувалося, що і певні трави можуть лікувати хвороби. Таким чином, виник  ієрогліф, що позначає ліки (yào), коли слово «трави» було поміщене на верхівку ієрогліфа «музика» (yuè).

Не лише медицина може позбавляти людину від хвороб. Досить часто спорт, якщо займатися їм помірно,  прослухування музики або споглядання витвору мистецтва можуть позбавити людину від хвороби.

Наприклад, під час перегляду хорошої концертної вистави наш організм опиняється в найбільш сприятливому стані, музика і танці  допомогають відпочинку тіла і активізації процесу  самовідновлення і самолікування.

Дослідні китайські лікарі  добросовісно підбирали до кожного захворювання особливу композицію. Класична китайська музика підрозділяється на «ясну музику» і «ортодоксальну музику». «Ясна музика» наповнена глибоким вмістом, кожен звук несе прояв гармонії Неба та Землі.
Вона  будить у людини позитивні емоції і, тим самим, корисно впливає на здоров'я. «Ортодоксальна музика» лунала  під час церемоній і святкувань.  Музика може змінити наші відчуття, очистити нашу душу і подарувати нам прекрасні моменти.

Науковими дослідженнями  вже доведений той факт, що сучасна музика, така як рок-ролл і диско, «важкий метал»  шкодять здоров'ю людей. Молоді люди, які  захоплені нею, частіше гірше вчаться, у них нижче концентрація уваги, вони найчастіше схильні до захворювань і депресії.
 
Ті  ж, хто любить класичну музику, зазвичай мають  стійку психіку, концентровану увагу  і високий рівень етичної  поведінки.

Традиційна китайська музика поєднує  розум, тіло і дух людини зі Всесвітом

Музична терапія  йде корінням в давню  божественну культуру. Китайці завжди використовували музику для лікування хвороб, і вони раніше говорили: «Музика - хороші ліки. Музика випереджає медицину». Китайський ієрогліф, що означає «медицина»,  утворився від ієрогліфа «музика»,  до якого ще додали частину, що позначає «трава». Так і вийшов ієрогліф «медицина». Небесна музика і земна трава  -  криниця здоров'я для людини.

Традиційна китайська музика, особливо музика імператорського палацу, вимагає балансування інь і ян та гармонії п'яти елементів. Вона заснована на принципі Всесвіту, що говорить про єдність Неба, землі і людини. П'ять елементів, які є першоосновою всього сущого (метал, дерево, вода, земля і вогонь) і п'ять нот, якими записувалася традиційна китайська  музика, відповідають п'яти органам і п'яти емоціям.

Класична китайська музика, насправді, - музика Небес. На думку фахівців, що займаються дослідженням дії музики на людський організм і на його здоров'я, західна класична музика також має високу художню цінність і може підняти рівень духовності людей.
 
Раніше західна класична музика лунала в церквах, щоб вихваляти Бога. І сучасні люди, коли слухають її, відчувають  благоговіння і відчувають прямий зв'язок з Богом.

У останні декілька років особливою популярністю в багатьох країнах світу користуються концерти традиційної китайської музики і  традиційного китайського танцю, поставлені відомою трупою Shen Yun. Глядачі, які відвідали  концерт, відзначали, що геть забували про свої хвороби, поринувши в світ піднесеного, прекрасного  мистецтва.

Хороший концерт - унікальна фізична терапія і духовне підзаряджання. Людина, захоплюючись яскравими образами, забуває про свої проблеми і страждання, у цей момент тіло і розум її відпочивають, зникає напруга, невпевненість в собі, і в такому  стані людський організм може впоратися з недугами.

Валентина Ватенко, Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...