• Кров як дзеркало здоров'я

  • Четвер, 5 листопада 2009 року
Кров як дзеркало здоров'я. У медицині аналіз крові є первинним обов'язковим дослідженням при лікуванні будь-якої хвороби.

Кров – це життя. Кров є сполучною ланкою між всіма органами і системами організму. А показники крові наочно відображають стан функціонування всього організму. Ось чому в медицині аналіз крові є первинним обов'язковим дослідженням перед лікуванням будь-якої хвороби.

Циркулюючи по судинах в організмі, кров забезпечує клітки тканин киснем, який необхідний для успішного протікання окислювально-відновних реакцій і вироблення енергії. З кров'ю переносяться розчинені живильні речовини, а також чинники захисту. Вона зберігає температуру нашого тіла постійною. Через кров здійснюється регуляція роботи всіх систем. Крім того,  аналізуючи хімічний і фізичний склад крові за допомогою рецепторів, мозок людини отримує інформацію про стан всього організму в цілому. Таким чином  кров бере участь в підтримці постійності внутрішнього середовища організму (гомеостазу) в жорстких рамках.

Згідно традиційної китайської медицини (ТКМ) кров (хуей) виникає за рахунок абсорбування поживних речовин в селезінці та шлунку. Головною її функцією є живлення організму, постачання системи каналів, шкіри, волосся і кінцівок. Тому кров має й іншу назву: ін – хуей, тобто «кров, що живить». Якщо крові достатньо, то організм здоровий і міцний. При недоліку крові організм стає слабким. Тому в книгах по китайській медицині говориться: “Якщо витрати та поповнення крові зрівноважені, то судини знаходяться у здоровому стані. Інь і Ян знаходяться у взаємній рівновазі, сухожилля і кістки міцні, суглоби рухливі”.

Можливість циркуляції крові по всьому тілу забезпечується за рахунок Ці (життєвої енергії). Як кров, так і Ці розглядаються в китайській медицині як субстанції. У цьому сенсі говориться: “ Ці є володарем крові”, а  “кров є матір'ю Ці”. Вони відносяться до матеріальної основи людського організму, впливають одна на одну, взаємно перетворюються. До того ж вони безпосередньо впливають на душевний стан людини, тісно взаємодіють з її психічними функціями.

З древніх трактатів китайської медицини, а також  з сучасних уявлень відносно функцій крові стає очевидним, що кров в людському тілі є основою життя. Стан крові може впливати на все в організмі, і все в організмі впливає на стан крові. На що ж треба звернути увагу в повсякденному житті, щоб нормалізувати функції крові? Перш за все, треба звернути увагу на в'язкість крові та  її якісний склад, тобто  наявність у ній всіх необхідних організму речовин.

Подбайте про кров

Більшість захворювань  впливають на стан водного складу організму і, відповідно, на в'язкість крові. Водний склад організму - це всі внутріклітинні та позаклітинні рідини. Їх спільний об'єм складає близько 70% - 80% всієї маси людського тіла! Якщо рідини в організмі бракує, кров стає в'язкою, циркулює вона погано, організм починає хворіти. Кров уповільнює свою циркуляцію, і навантаження на сердечний м'яз зростає. Тому рідини в організмі завжди повинно бути достатньо.

Для цього необхідно пити воду в достатній кількості - до 3 літрів на день. Краще, якщо це буде просто вода. Оскільки всі інші види рідин організм все одно переводить у воду, витрачаючи енергію. Також необхідно харчуватися природною рослинною їжею, що добре утримує вологу.

Окрім в'язкості крові, велике значення має також  якісний склад крові. Відомий вислів свідчить: «Ми – те, що ми їмо». Навіть більше, не лише їмо, але і вдихаємо і вбираємо. Всі ці речовини, що отримуються нами, формують склад крові. Щоб кров була повноцінною, вона обов'язково повинна отримувати все, що є в природі - світло, воду, повітря, збагачене киснем і всі мінеральні речовини. Вони, так само як й інші необхідні речовини - глюкоза, амінокислоти, мікроелементи і вітаміни,  потрапляють в організм лише з їжею. Тому дуже важливо, щоб склад їжі був повноцінним.

Треба мати на увазі, що найбільша кількість необхідних корисних речовин і вітамінів міститься у висівках, лушпинні, шкірці рослин. Між тонкою шкіркою і самою м'якоттю плоду якраз і містяться всі незамінні та необхідні людині речовини. Тому особливу увагу треба приділити споживанню сирих, неварених продуктів - овочів і фруктів. Бажано вживати хліб з натуральної, грубого помелу муки, без всяких хімічних добавок.

Вживання суміші морквяного і бурякового соків допомагає очищати кров від шкідливих речовин і відновлювати її склад. Буряковий і морквяний соки стимулюють кровотворення, сприяють підвищенню гемоглобіну в крові, підвищують опірність організму інфекціям, розчиняють шкідливі відходи і сприяють їх швидкому виведенню з крові. Добре до морквяного і бурякового соку для різноманітності додати також інші соки червоного кольору — наприклад, гранатовий, вишневий.

Дозволивши крові, насиченій всіма необхідними речовинами і енергіями, безперешкодно циркулювати по тілу і наповнювати тканини і органи, можна уникнути багатьох наріжних проблем, що визначають і посилюють хід різних захворювань.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...