• Вчені розкритикували ідеальну поставу під час сидіння

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Вівторок, 3 листопада 2009 року
Ви впевнені, що спину слід тримати прямо, коли ви сидите? Вчені з австралійського Університету Квінсленда порушили питання про те, наскільки корисною для спини і всього організму в цілому є ідеальна постава під час сидіння. Провідний автор дослідження лікар Ендрю Клоз пояснив: «Теорії про «хороші» і «погані» пози для сидіння ґрунтуються на вимірюванні тиску на хребетні диски в різних позах».

 

Він вважає, що поширене переконання, що «сповзаюча» поза гірша для хребта, ніж поза з прямою спиною, ґрунтується лише на цих сумнівних доказах. «Саме цю версію ми починаємо передивлятися. Можливо «сповзаюча» поза і заподіює незручності хребцям і здатна викликати певні проблеми, але переконливих наукових доказів цьому немає», - продовжує лікар Клоз.

 

У рамках дослідження десяти добровольцям приєднали до спини монітори, які замірювали кут нахилу, і попросили імітувати  різні пози, що були намальовані на картинках.

 

Цікаво, що позу з вигином хребта в нижній частині спини, яка широко рекомендується, випробовувані взагалі не змогли прийняти без сторонньої допомоги, тоді як «сповзаючу» позу і позу з абсолютно прямою спиною прийняли швидко і легко. Клоз говорить, що, якщо така поза й ідеальна, то людей потрібно спеціально вчити її приймати і випускати стільці з відповідними спинками.

 

Ця робота є частиною великого міждисциплінарного дослідження на стику неврології, фізіотерапії, біомеханіки і психології, покликаного дізнатися  як функціонує наша спина.

 

Очікується, що результати цього дослідження будуть застосовуватися  в рекомендаціях з приводу якнайкращих поз для сидіння. Ще одна робота в рамках того ж дослідження вже показала, що сидіння не пов'язане з пошкодженням хребетних дисків, як це вважалося раніше.

 

«У нас є підстави вважати, що ми тому й сидимо цілими днями, що це не так вже шкідливо, як нам раніше здавалося. Вважаю, ми на шляху до дійсно клінічно корисних відкриттів», - зробив висновок експерт.

 

Раніше вчені довели, що пряма постава викликає біль у спині

 

Виявляється, дбайливі батьки абсолютно даремно лають своїх дітей за те, що вони не стежать за поставою. На думку вчених із шпиталю Університету Альберта в Канаді, сидіти прямо може бути шкідливо для здоров'я. Такого висновку дійшли  вчені, коли провели дослідження, в якому взяли участь 22 дорослі людини, які не мали проблем із хребтом.

 

Під час експерименту учасники сиділи і нахилившись вперед, і з прямою спиною, і спираючись на спинку крісла. Як з'ясувалося, сидіння з прямою спиною, коли кут складає 90 градусів, спричинює виникнення болю. Найнебезпечнішим виявилося положення з нахилом корпусу вперед. А положення напівлежачи, навпаки, несе найменше навантаження і стрес для хребта, оскільки саме ця поза найбільш близька до розслабленого стану.

 

За допомогою отриманої інформації вчені сподіваються полегшити життя офісних працівників, які проводять багато часу в сидячому положенні, а також школярів і студентів. Вчені довели, що якщо сидіти з найменшим навантаженням для хребта, то втома в м'язах у кінці дня буде набагато меншою.

За матеріалами: www.utro.ua

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...