• Забуті ліки - срібна вода

  • П'ятниця, 6 листопада 2009 року
Забуті ліки - срібна вода. З незапам'ятних часів люди використовували антисептичні властивості срібла для очищення води, загоєння ран і лікування хвороб.

Срібло, без сумніву, сама древня знезаражувальна речовина! З незапам'ятних часів люди використовували його антисептичні властивості для очищення води, загоєння ран і лікування хвороб. Срібло згубно діє на більшість мікроорганізмів і не має побічних ефектів.

У 326  році  до нової  ери Олександр  Македонський  зі  своїми  військами  був в Індії. На берегах річки Інд їх застигла епідемія шлунково-кишкових захворювань, яка, як не дивно, не торкнулася жодного воєначальника. Виявилось, що рядові воїни користувалися олов'яним посудом, а їх начальники - срібним. Цього опинилося досить для дезинфекції води та їжі.

Методичне вивчення цілющих властивостей «дивної» води почалося в кінці XIХ століття, коли відомий лікар Беньє Креде доповів про добрі результати лікування сріблом септичної інфекції. У його експериментах дифтерійна паличка на срібній пластинці гинула через три дні, стафілокок - через два, а тифозна паличка – через 18 годин. Срібло використовувалося з лікувальною метою аж до II світової війни, поки широке поширення антибіотиків не витіснило його.

Срібло є справжньою отрутою для бактерій, в 1750 разів перевершуючи за силою дії карболову кислоту і в 3,5 разу сулему. Срібна вода вбиває мікроби навіть краще за хлор. При цьому можна не боятися передозування. Благородний метал абсолютно нешкідливий для печінки і нирок. Єдина неприємність – деяке «посмугління» шкіри. Проте, це абсолютно нешкідливо для людини.

Дослідження вчених продемонстрували, що активним початком є не атоми, а іони срібла. Ефективність бактерицидної дії металу пояснюється здатністю пригнічувати роботу ферменту, за допомогою якого забезпечується кисневий обмін в простих організмах. Тому мікроорганізми гинуть у присутності іонів срібла через порушення клітинного дихання, необхідного для їх життєдіяльності.

Жодна відома хвороботворна бактерія не виживе у присутності навіть мінімальної кількості срібла, особливо в колоїдному стані. При цьому спектр дії колоїдного срібла поширюється на 650 видів бактерій (для порівняння - спектр дії будь-якого антибіотика - лише 10 видів бактерій).

Показання до застосування розчинів срібла дуже широкі. Це і захворювання носоглотки, бронхів і легенів; захворювання шкіри (юнацькі угрі, грибкові ураження шкіри, опіки, простудні висипання на шкірі, укуси комах); погане функціонування надниркових залоз;  ревматоїдний артрит; ураження стрічковими і круглими черв'ями; інфекції статевих шляхів.

Останнім часом з розвитком нанотехнологій, срібло як антибіотик і антімікотік переживає нове народження. Сьогодні вчені працюють над створенням бактерицидних покриттів для лікарських приміщень і меблів. Наприклад, швейцарські дослідники з Вищої технічної школи Цюріха розробляють на основі наночасток срібла полімерну бактерицидну плівку. Причому не просто бактерицидну, але ще й таку, що  активно приманює бактерії до місця їх неминучої загибелі.

Розчини срібла є табельними антисептиками і протимікробними препаратами озброєних сил НАТО. Їх використання американські вчені вважають більш за доцільне, ніж використання антибіотиків. До того ж,  це економічно вигідніше, оскільки одна крапля срібного розчину, потрапляючи у воду, має такі ж «дивні» властивості!

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...