• Небесні тіла і здоров'я людини

  • Четвер, 1 жовтня 2009 року

Організм людини - це не просто набір кліток, а дивна складна система, що складається з безлічі структур, зв'язаних між собою і з навколишнім світом сотнями функціональних зв'язків. Людина є частиною природи, за законами якої живе й наш організм. Щоб цей унікальний організм працював злагоджено, природний годинник і власний ритм людини не повинні розрізнятися.

Циклічні зміни зустрічаються на нашому світі всюди. Розмірені рухи небесних тіл та їх вплив на здоров'я людини спрадавна цікавили людей. Одним з перших мешканців Європи, який зміг зафіксувати свої спостереження цих співвідношень, був батько сучасної медицини - Гіппократ. Він казав, що лікар, який не знає астрології, не має права приступати до лікування хворого.

Гіппократ відмітив, що положення Місяця відносно Сонця і зірок серед всіх чинників роблять найбільш істотний вплив на перебіг хвороби. Хвороби, які починаються в період молодої Луни, як правило, триваліші і небезпечніші, ніж хвороби в період старого Місяця. У свою чергу,  до лікування хвороб не можна приступати в період з'єднання Місяця з певними сузір'ями. Це відповідає сучасним уявленням про вплив гравітаційних полів планет на роботу імунної системи.

Коли стародавній філософ-лікар приступав  до вивчення предмету, він прагнув сприймати його целіком на глибокому рівні енергетичних вібрацій. У старокитайському трактаті "Нейцзін" ("Про внутрішній") говориться: "Той, хто слухає і пізнає, іменується досконаломудрим... Він вслухується в звуки і після цього приступає до лікування хворого... Той, хто пізнає внутрішню суть предметів, має мудрість, що перевершує все мислиме". Китайська медицина стверджує, що 12 основних органів, зв'язаних відповідними каналами, раз на добу зазнають двогодинну приливну хвилю активності, а іншим разом –відлину хвилю, коли орган мінімально омивається кров'ю. Таким чином, гравітаційне поле Місяця (приливи і відливи) надає щоденний вплив на енергетичні тіла людини і на розподіл крові в органах і тканинах.

Місяць і Сонце роблять найбільший вплив на людину і взагалі на все на планеті. Сонце являє чоловіче божественне початок (Ян), а Місяця – жіночій (Інь). Сонце управляє часом, а Місяць контролює простір. А разом вони роблять колосальний вплив на розклад процесів, що протікають в людському організмі (біоритми).

Американський професор біології Френк А. Браун вважає, що ритмічні коливання, що спостерігаються  в живих організмах, є не що інше, як відображення безперервної дії космічних і геофізичних чинників проникаючого характеру (енергій). Такий висновок професор зробив після проведених на Бермудських островах досліджень. Працюючи протягом декількох років, він спостерігав два абсолютно дивних приклада біологічних ритмів: поява зграї бермудської креветки і скупчення атлантичного хробака  в строго певні фази  Місяця. Згодом йому удалося довести, що добовий ритм обміну речовин у деяких морських тварин змінюється паралельно з кількістю падаючих на Землю космічних променів.

Вивченням циклічних біологічних явищ живої системи займається наука біорітмология або хронобіологія. На даний час відкрито більше 150 різних фізіологічних і біохімічних процесів, що протікають в людському організмі. Відомо, що, скажімо, залежно від часу доби (дня або ночі, сну або неспання) змінюються показники крові, шлункового соку, обміну речовин, сердечної та розумової діяльності.

Найбільш поширені останнім часом знання про три цикли в біоритмах людського організму. Це 23-денний фізичний цикл, 28-денний емоційний цикл і 33-денний інтелектуальний цикл. Початок циклів відповідає дню народження людини.

У кожному з трьох циклів половина днів відноситься до так званих дням-плюс, а половина – до дням-мінус. Наприклад, перші 14 днів двадцятивосьмиденного емоційного циклу відрізняються гарним настроєм, а подальші 14 – частіше поганим. У першу половину 23-денного фізичного циклу можна і потрібно активно займатися фізичною діяльністю. Наступна половина вже менш придатна для таких справ, людина легко втомлюється. Інтелектуальний цикл характеризується «цікавими» і «нудними» днями. День переходу від плюсових днів до мінусових, називають «нульовим» або критичним. У цей період, особливо якщо він є «нульовим» для фізичного і емоційного циклів, можуть, як вважають деякі фізіологи, відбуватися всілякі нещастя і невдачі.

Щоб визначити цикли біоритмів потрібно узяти загальну кількість днів життя з дня народження до першого дня нинішнього місяця, і розділити цю величину на кількість днів в кожному циклі (23, 28 і 33). Отримані залишки покажуть положення кожного циклу на перший день даного місяця. Можна вчинити ще простіше, закачавши на телефон або комп'ютер одну з поширених міні-програм, що дозволяють з легкістю співвіднести конкретний день з ритмічною активністю людини.

Існування біоритмів людини, пов'язаних з положеннями небесних тіл, ще одне підтвердження того, що людина набагато сильніше пов'язана зі Всесвітом, чим про це вважалося раніше.

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...