• Здоров'я у витончених ароматах

  • Неділя, 1 листопада 2009 року
Одним з п'яти відчуттів, яким  людину наділила природа, є нюх. Прекрасні аромати весняних трав або запашних квітів здатні повернути нам життєрадісність і бажання творити, додати життєвих сил. Така сприятлива дія запахів трав, дерев і квітів якраз і використовується в ароматерапії. Аромотерапія - це прекрасна можливість скористатися прихильністю природи для відновлення здоров'я.

Здатність різних запахів впливати на психічний і фізичний стан відома людству з далеких  часів. Мешканці Стародавнього Єгипту і Вавілона  успішно використовували різні запахи ефірних масел для того, щоб відганяти хвороби і злих духів. Запашним димом прянощів і коштовних порід дерева очищували власні оселі, зціляли хворих і піднімали бойовий дух солдатів перед битвою. У античній Греції, а потім і в Римі, ароматизовану воду застосовували з метою укріплення здоров'я і навіть підвищення  добробуту. Гіппократ вважав, що ванна і масаж з ароматичними маслами є кращими засобами для підтримки здоров'я і бадьорості духу.

Хоча люди застосовують ароматичні масла вже більше шести тисяч років, перша згадка терміну "ароматерапія" (у перекладі із старогрецького «лікування запахом») відноситься до 1928 року і пов'язана з ім'ям французького хіміка Гаттфосса. Отримавши сильний опік руки, він випадково крапнув на уражене місце масло лаванди. До його диво, рана швидко зажила, не залишивши сліду. З цієї миті і почалося систематичне вивчення терапевтичних дій різних ароматичних масел хіміками і медиками.

Рідини, що містять аромати, називаються ефірними маслами. Есенція масел є витягом з рослини або концентрованим розчином, що перед вживанням  розбавляється водою. Ефірні масла отримують з різних частин рослини: коріння, стебел або листя, кори, квіток, насіння. Дія на людський організм здійснюється  на трьох рівнях: енергоінформаційному, функціональному (через нюх) і молекулярному. Причому  вчені встановили, що природні масла діють ефективніше, ніж їх синтетичні аналоги.

Безпосередньо нанесені на поверхню шкіри, молекули масла можуть проникати в лімфатичну систему і в кров, тим самим знімаючи запалення та діючи в якості антисептика. Крім того, всі масла добре впливають на нервову систему, підвищують працездатність, знімають стреси і нормалізують сон. Одним з головних властивостей корисності є аромат ефірного масла. Якщо аромат в даних умовах  Вам приємний, значить, він вже почав надавати свою благотворну дію.

Тому в ароматерапії дуже важливо правильно підібрати ефірні масла. Вибір масла є виключно індивідуальним, оскільки всі масла можуть створювати різну дію залежно від конкретних обставин. Ефективність використання ароматерапії також залежить від якості масла і методу взастосування.

Всі масла мають  як спільні тонізуючі  властивості,  так  і свої особливості. Наприклад, масло евкаліпта надає  антидепресивну дію, підвищує стійкість до стресу; кипарис нормалізує діяльність сальних залоз, усуває вугровий висип і знижує потовиділення; розмарин нормалізує діяльність серцево-судинної системи, знижує м'язові болі; троянда надає пом'якшувальну і омолоджуючу дію; ялівець використовується як діуретик, сприяє очищенню крові від токсинів і сечової кислоти, нормалізує водно-сольовий баланс.

Треба відзначити, що вживання ефірних масел відповідно до вказівок не передбачає побічних ефектів. Вони є природними речовинами. Це має важливе значення в умовах великої кількості синтетичних чужорідних хімічних речовин вживаних нами в буденному житті. Такі препарати при постійному використанні можуть викликати залежність, ослабити імунітет і привести до виникнення небажаних побічних ефектів. Тому основний пріоритет при відновленні здоров'я повинен приділятися природними помічникам!

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...