• Емоційна інтелігентність сприяє задоволеності в стосунках

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Понеділок, 5 жовтня 2009 року

Для успішного спілкування людей велике значення має емоційна інтелігентність. Здатність розуміти свій душевний стан та настрій інших людей, як і вміння правильно обходитися з емоціями, використовувати їх, інтенсивно досліджуються останніми роками. Але значення емоційної інтелігентності в особистих стосунках до останнього часу не було достатньо пояснено.

Психологи лікар Міхела Шредер-Абе і лікар Астрід Щютц з професури психології людини і діагностики Технічного Університета Хемнітца (Німеччина) вперше змогли показати, що емоційно інтелігентні люди повністю задоволені своїми стосунками. Той, хто має емоційно інтелігентного партнера, довіряє йому більше,  відчуває велику близькість до нього і більше любить його.

«Особливе значення має вміння розпізнавати емоції інших людей. Ця здатність грає важливу роль в повсякденному житті родинних пар», - говорить пані Шредер-Абе. «Коли людина приходить з роботи додому і не помічає, хороший або поганий стан у партнера, вона швидше спровокує незгоду або сварку, ніж той, хто  може розпізнати відчуття іншого і поставитися до них з розумінням», - доповнює психолог. Вони представили результати досліджень майже 200 пар, проведених за допомогою Інтернету  на інтернаціональній конференції в Чикаго (США) в серпні.

Психологи з Хемнітца вже багато років працюють над цією темою. Група професора Шютц спільно з лікарем Рікардою Штайнмайр з Університета Хайдельберг видають першу німецьку версію тесту емоційної інтелігентності Майера-Саловей-Карузо (Mayer-Salovey-Caruso-Emotional-Intelligence-Tests (MSCEIT)). «Цей тест частіше за всіх застосовується в світі для визначення емоційної інтелігентності», - говорить Шютц. Група вчених переклала тест німецькою мовою, що дозволило спланувати роботу в різних напрямах.

«Ми будемо й надалі досліджувати емоційну інтелігентність», - говорить Шютц. Вже оголошений набір учасників для нової серії досліджень. Умови прийому можна поглянути на сторінці ТУ Хемнітц.

За матеріалами сайту Технічного Університету Хемнітц.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...