• Почніть день із зарядки

  • Неділя, 27 вересня 2009 року

Напевно, кожна людина чула про користь зарядки. Адже ще з дитячого саду нам щепили звичку виконувати уранішню гімнастику. Проте чим доросліше стає людина, тим менше вона  надає  цьому значення, і тому виробити щоденну звичку виконувати фізичні вправи вдалося небагатьом.

Якщо звернути увагу на братів наших менших, то можна відкрити для себе багато цікавого. Наприклад, як Ви вважаєте, що першим робить кішка прокинувшись? Вірно! Вона потягується. Вчені, від яких не вислизне жодна цікава особливість, провели дослідження цього феномену. Виявляється, після сну більшість судин мікроциркуляторного русла тіла знаходяться в напівсонному стані, вони не функціонують. Тобто по ним не біжить кров, бо вночі під час сну людське тіло не має високих потреб в русі й живити м'язи недоцільно. Під час уранішнього потягування відбувається розкриття таких судин, що готує організм до фізичної діяльності.

Роблячи вранці вправи, ми допомагаємо перейти від сонного стану до неспання. Ми допомагаємо організму (головному мозку, внутрішнім органам) включитися в інший режим. Завдяки цьому ми можемо бути більш підготовлені не лише до фізичних, але і до психічних навантажень. Останнє можливо завдяки ефекту «м'язової радості», який характеризується вступом крові до м'язів, що викликає вироблення гормонів «радості» в головному мозку: ендорфінів та енкефалінів.

Вранці не варто все-таки себе фізично катувати, якщо, звичайно, Ви не професійний спортсмен. Буде досить легкого фізичного навантаження та неінтенсивної розтяжки. Потрібно всього лише активізувати роботу внутрішніх органів, розім'яти основні суглоби і в'язки нашого організму. Завдяки такій розминці зменшитися ризик виникнення травм протягом дня.

Починати зарядку потрібно поступово, бо ефективність залежить від постійності виконання. Якщо Ви з першого дня «скриплячи зубами» замотаєте себе фізично, то на наступний ранок навряд чи знайдете для себе об'єктивні аргументи щоб піднятися з ліжка!

Вправи можна підібрати індивідуально, відповідаючі мірі фізичного розвитку і віку. Обов'язково включайте вправи, що активізують роботу внутрішніх органів. Масаж біологічно активних точок (БАТ) допоможе Вам досягти цього. Можна розтерти кисті та стопи, багато БАТ знаходиться на вухах.

Не квапитеся після пробудження одягати на ноги тапочки або шкарпетки. Походіть босоніж по підлозі декілька хвилин пружніми  невеликими кроками. Якщо Ви займаєтеся на вулиці, на стадіоні, то пройтися по уранішній траві також корисно. Прагніть при ходьбі перекочуватися з п'яти на носок. Далі можна зайнятися хребтом. Зробіть нахили вперед-назад, в сторони, скручування. Потім розімніть крупні суглоби, зробіть махові рухи ногами, помахайте руками.

Вистачає 10-15 хвилин уранішньої зарядки. Позитивний ефект ви відчуєте через декілька днів. Головне, не відкладайте початок занять на завтра, бо ця затримка може тривати роки.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...