• Чи варто 3-річним дітям приймати антидепресанти?

  • Субота, 12 вересня 2009 року

Спробуйте зайти на вебсайт «Досягнень в загальній психіатрії», і, ще не увійшовши туди, на вас навалиться реклама антидепресанта Pristiq.

Але спробуйте знайти приналежність до фармакології автора опублікованої в серпні статті «Дошкільна депресія» Джоан Л. Лубі, як вам одразу дадуть відповідь, що «жодні фінансові дані не розкриваються». Ви не дізнаєтесь ні про що з того, що «Dr. Лубі отримала дотацію, дослідницьку підтримку від Janssen», що періодично ходили чутки про її спонсорство з боку AstraZeneca, або що вона працює консультантом підприємства «Shire Pharmaceutical», як в 2006 році про це повідомлялося в журналі «Американська академія дитячої та підліткової психіатрії».

Фармакологічна індустрія охоплює 27 мільйонів американців - це 10 відсотків усього населення, що вживають антидепресанти завдяки рекламі, прямо спрямованій на покупця. Ще знаходяться депресивні серед дошкільнят. І спробуйте вгадати, що сталося? Їх знайшли!

Легко жартувати про «дошкільну депресію» - у школярів вона виявляється з кожним дзвоником, але коли знаходять депресію, «рецидив», «хронічний характер» і «опір лікуванню» серед 3-річних, то це вже зовсім не смішно.

Дослідники раніше вважали, що «маленькі діти дуже допитливі та емоційно не сформувалися, щоб переживати депресію», говорить Лубі, але тепер вони вважають, що діти не лише можуть страждати, але й страждають на Великий депресивний розлад (ВДР).

«Потенційне значення охорони здоров'я в ідентифікації дошкільного ВДР виявляється в ефективності раннього впливу на інші дитячі хвороби в дошкільний період. Частково спираючись на періодичний курс і відповідний опір лікуванню дитячого ВДР, зростає необхідність ідентифікувати хворобу по можливості на ранній стадії її розвитку», - сказала Лубі.

Вони хочуть захистити вашу дитину?

Оскільки нова соціальна проблема, що зветься «дошкільною депресією», є настільки серйозною, то залишався лише один реальний спосіб для Лубі провести тривалі обстеження 304 дошкільників, вкласти податкові надходження в Національний інститут Психічного здоров'я.

Замість «тривожних розладів», зазвичай тісно пов'язаних з іншими розладами, 3- і 4-річні страждають від «дефіциту уваги».

Лубі, не розгубившись, стверджує, що дошкільників необхідно захистити від загрозливого психічного захворювання, бо їх агресивна поведінка «може бути пов'язана з соціальними порушеннями та відстороненням від однолітків, що веде в подальшому до ВДР».

Звичайно, циніки стверджуватимуть, що пиття молока теж може провіщати ВДР і що агресивна поведінка є характерною для дошкільників, роблячи висновки, що «соціальні порушення та відсторонення від однолітків» дошкільників є ні чим іншим, як «сміхотворним вченим белькотом».

Але найважливіше, якою насправді є ця «поведінка» і «вплив» на дошкільників, яким загрожує розвиток депресії? І до чого такий поспіх?

Чи пов'язане це лікування з нейролептичними засобами виробництва Janssen і AstraZeneca, в якому випадку ВДР дійсно слід розглядати як необхідність вживання препаратів Risperdal або Seroquel? Або це, як у випадку з Ребекою Рілі, якій в два роки давали Seroquel, а в 4 роки вона померла? І пізніший випадок з Дестіні Хагером, якого лікували Seroquel в три роки?

Чи проявляється цей «вплив», як у випадку з двома усиновленими дітьми Мірко та Реґіною Кеска з Кроуфордвіля у Флориді, про яких повідомлялося в Miami Herald, які були так напхані нейролептичними препаратами, що сім'я просила представника уряду Чарлі Крісті про «обмеження хімічних препаратів» як про «необхідний захід»?

Керівник департаменту у питаннях дітей і сімей Джорж Шелдон згодом зажадав провести розслідування смерті 7-річного Габріеля Мейера, який помер на початку цього року від вживання схожих препаратів.

Нічого дивного, що 3100 або 15,5 відсотків з 20000 дітей, які знаходяться на забезпеченні держави у Флориді вживають психотропні препарати, офіційно прописані їм чи ні, і така ж ситуація виявляється і в інших штатах.

Невже ви вважаєте, що приватні проекти платитимуть по $900 в місяць за фірмові популярні медикаменти, в яких немає жодної необхідності?

Не дивно, що фармацевтичні компанії в державних довідниках займають так багато «консультаційних позицій», справляючи прихований вплив на вибір медикаментів.

Фактично, техаська компанія Janssen в грудні оманливим шляхом отримала від держави мільйони за допомогою своєї «витонченої і фальсифікованої маркетингової схеми». Ця схема спрямована на «збереження позиції для медикаменту Risperdal в державному списку кращих безкоштовних медикаментів і в спірних медичних актах, що встановлюють, які препарати призначені для дорослих і які для дітей у виправних установах штату».

На додаток до нескінченних ходінь до посадових осіб в галузі психічного здоров'я і підношення їм виплат «вдячності», як про це повідомляє Dallas News, Janssen замаскував засоби маркетингу як наукові дослідження, включаючи «незалежні» статті, які самі по собі нічого не варті.

Задумайтеся над цим.

Марта Розенберг, Великая Эпоха 

Марта Рoзенберг є позаштатною письменницею, яка проживає в Чикаго.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...