• Огірок допоможе зменшити вагу

  • Неділя, 20 вересня 2009 року

Огірок став для нас вже буденним продуктом харчування і мало хто здогадується про високу користь цього овоча. Огірки використовуються як доповнення до будь-якої страви, добрі для салатів, холодника. Майже на 95 % огірок складається з води і тому прекрасно вгамовує спрагу. Проте огірок – це не лише вода.

Почнемо з того, що вода в огірку є структурованою. Іншими словами, вона дуже активна – «жива». Ефект від структурованої води на організм колосальний. Він набагато важливіший, ніж наявність різних корисних хімічних сполук. Структурована вода є водою інформаційною, тому сприяє оптимізації всіх систем і структур організму.  До того ж, огірковий сік - багатий на мінеральні речовини, на що особливо вказував свого часу знаменитий натуропат Поль Брегг.

Огірок -  це один з небагатьох овочів, який використовується недостиглим. Звідси і назва його: по-грецьки "агурос" означає «незрілий». Батьківщиною його вважається Індія, де він культивувався за декілька тисячоліть до нашої ери.  Його обробляли в Давньому Єгипті, Греції. Фрески із зображенням огіркового батога прикрашали стіни храмів. Дикий огірок у себе на батьківщині – тропічна ліана, зростаюча в лісах.

В огірку містяться різні корисні речовини. Такі, наприклад, як крохмаль,  клітковина, ефірні масла, вітаміни B, A, C, PP, E, H і  багато мінералів і мікроелементів. Завдяки йоду, який присутній в огірках в легкозасвоюваній формі, вони рекомендуються для профілактики хвороб щитовидної залози.

До того ж, лише в огірках виявлена тартронова кислота, яка стримує перетворення вуглеводів на жири. Регулярно вживаючи огірки, можна контролювати процес утворення надлишкової ваги. Для цього радять  раз на тиждень робити розвантажувальні дні, з'їдаючи протягом дня 1.5-2 кг огірків.

Рецепти з народної медицини

Огірок має послаблюючу дію і сприяє  кращому засвоєнню їжі. Таким чином, доцільне його вживання при спастичних процесах у кишечнику. Це прекрасний засіб для запобігання і усунення ацидозу, тим самим нормалізуючи кислотно-лужну рівновагу в організмі.

Огірковий сік також має сечогінну властивість, очищує організм,  сприяє виведенню піску з нирок. Щоденне його вживання сприяє розчиненню каменів у жовчному міхурі та жовчовивідних протоках.

У народній медицині вважається, що сік огірка покращує пам'ять, полегшує зубний біль, допомагає при запаленні ясен. Відмічено – якщо з'їдати в день до 0.5 кг тільки що зірваних огірків, покращується ріст волосся і стан нігтів (завдяки наявності в огірках розчинного кремнію та сірки).

Огірки у великих кількостях вирощувалися в монастирських городах і парниках, оскільки відомо, що насіння огірків і молоді плоди знімають підвищену статеву збудливість.

Окрім всього іншого, огірок є прекрасних косметичним засобом, який можна використовувати при запаленій шкірі, вугрях, ластовинні й для  вибілювання.

 

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...