• Що виймають лор-лікарі з носів і вух приморців

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Субота, 5 вересня 2009 року

Деколи від вигляду  вийнятих предметів  навіть бувалі медики втрачають дар мови

Існує прикмета: якщо зачесався ніс, намічається гуляння. Або в око отримаєте. Чим, в принципі, частенько і закінчується вживання спиртного. Щоб ніс не свербів, по ньому треба дати щиглика. Казки? Ні в якому разі! У такого свербіння є наукове пояснення. Просто наш ніс дуже тонкий і чутливий орган, який реагує на безліч різних подразників. Тому лоскотання в носі зовсім не гарантує швидке спілкування з друзями за пляшкою вина, але цілком може бути передвісником серйозних проблем медичного характеру.
 
У відділенні отоларингології уссурійської міської лікарні, наприклад, якось з органу дихання дитини витягували чужорідне тіло, що встигло повністю врости в слизисту оболонку. Як ви вважаєте, що це було? Гумка від піпетки!

Останні сім років лор-відділення міськлікарні асоціюється з ім'ям завідуючого В'ячеслава Статюхи, відомого лікаря й прекрасного фахівця.

В середньому у відділенні проходить курс лікування близько тисячі хворих на рік, 60 відсоткам з яких роблять операції. У тому числі і косметичного характеру. Але не варто плутати лікаря-лора з пластичним хірургом. Косметичні операції вони роблять тоді, коли це дійсно необхідно. Виправляють фізичні недоліки: відстовбурчені вуха, зламані носи. Доводилося відновлювати й відкушені дихальні органи. Причому не лише собаками, але й психічно неврівноваженими людьми.

- У березні до нас потрапив хворий з цікавим діагнозом, - розповідає лікар-ординатор Л. Бабак. - У нього була горбиста шкіра носа. В результаті отриманої раніше травми вона поступово переродилася в колоїдні утворення. Ніс у чоловіка почав нагадувати клоунський.
Ми все це прибрали, зробили пластику, так що пацієнт залишився задоволений. Додому він пішов з абсолютно нормальним носом.

Кореспондентові «Комунара» показали колекцію чужорідних тіл, що витягують з вух, носів і горлянок пацієнтів. У неї входять: ґудзики, монети, риб'ячі та м'ясні кістки. Якось по допомогу до лікарів звернувся 15-річний підліток, що скаржився на проблеми зі слухом. Яке ж було здивування медиків, коли вони витягли з вуха хлопчика молочний зуб. Чужорідне тіло провело там не менше семи років.

- Ось цікавий екземпляр, - показують мені комсомольський значок. Його дістали зі стравоходу. Також народ  давиться зірочками з погонів. Їх випадково ковтають військовослужбовці, коли обмивають чергове підвищення в званні. Колекцію поповнюють сережки, голки. Малята, як правило, засовують в ніс і вуха дрібні деталі іграшок. Одного дня витягували зі стравоходу пацієнта половинку шахової фігури. Дуже часто люди ковтають зубні протези. Вдихають горіхову шкаралупу. Пару днів назад витягнули з горлянки пацієнта, який приїхав до міста з села, п'явку, що присмокталася. Чоловік проковтнув її, угамувавши спрагу прямо з калюжі.

У кутку одного зі стендів прикріплений найзловісніший експонат - скручені у вигляді хреста скріпки. Їх проковтнув, зв'язавши гумкою і загорнувши в хлібну м'якушку, засуджений, в надії провести декілька тижнів поза колючим дротом. На жаль, врятувати пацієнта лікарям не вдалося, пише уссурійська газета «Комунар».

Джерело: ВОСТОК-МЕДІА

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...