• 10 звичок споживання їжі, яких краще уникати

  • П'ятниця, 4 вересня 2009 року

1. Їсти дуже швидко

Жадібне заковтування їжі може стати причиною проблем зі шлунком. Ви заковтуєте зайве повітря, яке може привести до здуття живота. У цьому випадку ви також, можливо, не прожовуєте їжу добре. Слина починає розщеплювати їжу, і, якщо їжа проводить у роті дуже малий час, то останньому травному тракту дістається більше роботи, що може привести до нетравлення шлунка. І, нарешті, при дуже поспішному вживанні їжі мозок не встигає отримати сигнал зі шлунка. Для того, щоб отримати сигнал про те, що ваш шлунок повний, необхідно щонайменше 20 хвилин. Ви можете додати ваги.

Рішення: не кваптеся.

2. Пропускати сніданок

У вас, імовірно, буде важкий ранок, а також велика вірогідність переїдання протягом дня пізніше, якщо ви пропустите сніданок. Після півночі рівень цукру в крові знижується, таким чином, ваш мозок працює на «порожній шлунок» доти, поки ви не поїсте вранці. Вчені говорять про те, що когнітивні здібності та пам'ять покращаться, якщо ви підгодуєте вранці свій затьмарений мозок. Недавні дослідження показали, що люди, які пропускають сніданок, споживають більше калорій протягом дня, ніж ті, хто цього не робить. Снідання насправді може допомогти знизити вагу та зберегти її стабільною.

Рішення: їжте помірний сніданок для того, щоб бути впевненими, що ви будете забезпечені калоріями протягом напруженого робочого дня.

3. Переїдати на ніч

Вночі сповільнюється метаболізм. Якщо ви їсте увечері дуже багато, вашому тілу буде набагато важче ввібрати поживні речовини, що в результаті призведе до утворення жиру. Крім того, при перетравлюванні їжі організм знаходиться в безсонному стані. Тому навіть якщо ви спите, частина вашого тіла не «спить», тому ви не отримаєте достатньої кількості сну. На наступний ранок ви не відчуватимете, що повністю відпочили. Оскільки вам буде потрібно більше сну, буде важче встати в потрібний час.

Рішення: їсти перед тим, як лягати спати, ніяк не може бути хорошою справою. Якщо ви не можете уникнути їжі перед сном, тоді краще просто перекусіть свіжими фруктами та овочами.

4. Пристрасно поглинати каву

Вчені з медичної школи Джона Хопкінса нещодавно повідомили, що люди, які випивають в день п'ять і більше чашок кави, мають втричі вищу схильність до розвитку серцевих захворювань, ніж ті, хто не п'ють кави зовсім. Згідно з іншим дослідженням, проведеним голландськими вченими, у жінок, які п'ють дуже багато кави, можуть виникнути проблеми з зачаттям. За даними інших досліджень, кава стимулює вироблення гастрину, який, у свою чергу, сприяє гіперплазії й новоутворенням підшлункової залози. Три чашки кави в день збільшують ризик раку підшлункової залози.

Рішення: пийте менше кави.

5. Бути ласуном

Діабет - найбільш серйозний і небезпечний побічний ефект надмірного вживання цукру. Серед завзятих любителів солодощів часто спостерігається ожиріння. Люди товстішають переважно від здатності цукру впливати на гормональний баланс, а не від його калорійності. Ваш апетит зростає, а разом з ним відбувається зростання жирової тканини целюліту.

Рішення: ніхто не говорить, що потрібно повністю відмовитися від солодощів - всього лише періодично знаходьте їм хорошу (і натуральну) заміну.

6. Паління після їжі

Паління шкідливе для здоров'я у будь-який час, але особливо після їжі. Експерименти довели, що одна сигарета, випалена після їжі, рівнозначна десяти сигаретам, що збільшує ризик раку.

Рішення: не паліть після їжі.

7. Забувати про свою добре збалансовану дієту на вихідних

Вам з успіхом вдається підтримувати дієту протягом тижня, але на вихідних у людей є тенденція дозволяти собі дуже багато. В результаті, на вихідних ви додаєте велику кількість калорій до вашої дієти. Це не дуже хороша ідея. Якщо ви хочете зберігати хороше здоров'я, контролюйте себе під час вікенда.

8. Споживати дуже багато сирої їжі

У наш час дуже популярні дієти з сирих продуктів. Проте зайве вживання сирих продуктів може збільшити ризик дії бактерій. Відповідне приготування їжі знищує бактерії.

Рішення: їжте менше сирих продуктів.

9. Їсти більше, коли у вас поганий настрій

Багато людей мають схильність їсти більше, коли у них поганий настрій. Намагаючись впоратися з важкими обставинами або депресією, вони споживають більше додаткових калорій та вуглеводів.

Рішення: якщо ви знаходитеся в подібній ситуації, то збереження здорових звичок в їжі насправді можуть допомогти впоратися зі стресом і депресією. Для подолання стресу зверніться до корисних звичок, а не шукайте допомоги від неповноцінної їжі.

10. Пити недостатньо багато води

Чи знаєте ви про те, що в той момент, коли відчуваєте спрагу, ви вже зневоднені? Потреба у воді поступається лише потребам у кисні. Проте, багато хто з нас не приділяє достатньої уваги вживанню рідини і проводить день в стані помірного обезводнення. Це приводить до відчуття втоми, голоду, внаслідок чого ми тягнемося до їжі, замість того, щоб випити стакан води.

Рішення: носіть з собою пляшку з водою і стежте за тим, щоб досить багато пити. Відповідне вживання рідини допоможе контролювати апетит і зменшувати вагу.

Люк Суй. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...