• Безсоння вилікують он-лайн

  • Середа, 2 вересня 2009 року

Вчені з США та Канади довели ефективність боротьби з безсонням за допомогою спеціально розроблених онлайнових комп'ютерних програм.

Таким чином, віднині без відвідувань пацієнтом лікаря можна приводити до норми добові біоритми людини. Лікування засноване на прийомах психотерапевтичної методики -  когнітивної біхейвіоральної терапії.

Оригінальне рішення медиків втілилося в програмі під назвою Shuti, котра систематизує надані клієнтом дані за декілька тижнів, а потім видає оптимізовані інтервали часу для сну і повноцінного відпочинку.

Варто уваги, що розробник програми, психолог Лі Ріттербенд (Lee Ritterband) з університету Вірджинії впевнений, що ефективність даного методу анітрохи не поступається очним консультаціям пацієнта з лікарем.

При дотриманні всіх онлайн-рекомендацій вдається досягти того, що час знаходження в ліжку практично повністю зайнятий сном. Пацієнтів, які страждають на безсоння, заставляють відмовитися від природнього прагнення лягти спати раніше. Потім пацієнти поступово збільшують тривалість сну, слідуючи отримуваним через інтернет інструкціям.

Тривалість терапії складає 9 тижнів. Причому ефективність була показана на контрольованому дослідженні дорослих пацієнтів, які відзначили достовірні поліпшення сну порівняно з контрольною групою. Тривалість сну в хворих виросла на 16 відсотків. Стаття про це дослідження опублікована в журналі The Archives of General Psychiatry.

В той же час, канадське рішення займає коротший проміжок часу – 5 тижнів, і розроблене в університеті Манітоби під керівництвом психолога Нори Вінсент (Norah Vincent).

Тут інформація подається в мультимедійній формі й включає як текст, так і аудіо- і відеофрагменти. До того ж, окрім обмеження сну, ті, хто бажають, знайомляться зі способами контролю негативних емоцій, негативних думок, а також з принципами правильної організації місця для сну.

У статті, опублікованій у журналі Sleep, показано, що цей ресурс допоміг 35 відсоткам пацієнтів, відібраних для дослідження, тоді як у контрольній групі сон поліпшився у 4 відсотків хворих, пишуть Мед Новини.

Відзначимо, що перші доказові дослідження онлайнових програм, спрямованих на боротьбу з безсонням, проводилися ще в 2004 році. Тоді новий підхід до лікування розладів сну показував недостатню ефективність.

Розробки були продовжені, оскільки очне консультування є менш доступним для пацієнтів і, крім того, не завжди фахівцеві вдається чутливо підстроїтися під індивідуальні потреби людей з порушеннями циклу сну і бадьорості.
 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...