• Вечерю залиште собі

  • Вівторок, 25 серпня 2009 року

Недивлячись на те, що старовинна приказка говорить, що «сніданок з'їж сам, обід поділи з другом, вечерю віддай ворогові»,  питання кількості їжі та її  якісного складу завжди викликало бурхливі суперечки. Досі не було точно встановлено,  яким чином краще харчуватися.

Вчені вирішили з'ясувати, який тип харчування більш прийнятний. Фахівці зі служби сільськогосподарських досліджень США провели дослідження, в якому взяли участь дві групи чоловіків і жінок. Добровольці протягом восьми тижнів проходили курс спеціального харчування. Перша група випробовуваних харчувалася один раз на день, отримуючи за одне прийняття їжі всі необхідні калорії. Друга група харчувалася тричі на  день. У  ході експерименту вчені стежили за найважливішими біохімічними показниками крові добровольців.

В результаті з'ясувалося, що ідеальне харчування має бути триразовим, при цьому калорії мають бути рівномірно розподілені протягом дня. У тій групі, яка харчувалася один раз на день, було відмічено незначне зниження ваги. Проте одноразове харчування загрожує підвищенням рівня холестерину в крові, гіпертонією і зростанням ризику серцево-судинних захворювань.

Щодо якісного складу, то сніданок, безумовно, - найважливіший прийом їжі. Він повинен забезпечувати кількість вуглеводів, достатню для відновлення глікогенових депо і роботи мозку, і кількість білка, достатню для відновлення м'язів. Це дуже важливо саме вранці, після того, як наш організм провів без поповнення запасів близько восьми годин.

Коли ми пропускаємо час вживання їжі, наш мозок не отримує сигналів про насичення і дає організму команду посилено запасати жир. А шлунковий сік, що виділяється з  незадоволеного голоду, спровокує гастрит. Під час сну всі процеси в організмі сповільнюються. Якщо ви відмовитеся від вранішньої трапези, обмін речовин так і залишиться сповільненим. Це призведе до подальшого переїдання. Тому сніданок має бути відносно щільним. Краще всього з'їдати тарілку каші.

Обід теж має бути повноцінним: перше, друге, третє, адже ми з'їдаємо його зазвичай на самому піку денної активності. Ним  мають компенсуватися білки, жири і вуглеводи: тарілка супу, м'ясо з гарніром, компот.

Що ж до вечері, то всі фахівці сходяться на тому, що вона у жодному випадку не має бути щільною. Увечері ми малоактивні, тому наш організм переробляє дуже невелику  кількість калорій, і, швидше за все, калорійна їжа, яку ми з’їмо в цей час, піде «в жир».

Проте зовсім відмовлятися від вечері не варто: відчуття голоду може призвести до того, що ви не зможете перебороти себе в абсолютно неслушний час, скажімо, перед самим сном. Інша справа, що саме їсти на вечерю. Вночі гіпофіз виділяє гормон зростання, який сприяє розщеплюванню жирів. Але якщо на ніч споживати  вуглеводи, то підшлункова залоза виділятиме інсулін, що перешкоджає утворенню цього корисного гормону.

Тому краще їсти на вечерю білкову їжу. Наприклад, не чай з булочкою, а горіхи або боби. Проте білкову вечерю не рекомендується вживати більше 3 разів на тиждень – надлишок білків теж шкідливий. В останні дні обмежтеся фруктами або овочами.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...