• Китайська медицина про старіння

  • Понеділок, 24 серпня 2009 року

Здоров'я. З роками здоров'я все більше турбує вас? Хоча ризик стати хворим і непрацездатним з віком підвищується, погане здоров'я - не обов'язкова неминучість старості.

Безлічі хронічних захворювань можна запобігти профілактичними заходами. З цієї точки зору є важливим здоровий спосіб життя, як наприклад, регулярний рух, здорове харчування, виключення споживання  тютюну та  інших шкідливих звичок, а також участь  у  програмах обстежень для виявлення раку  або діабету на ранніх стадіях, і розпізнавання депресивних симптомів.

З середини життя з'являються ознаки та симптоми старіння. До них належать: забудькуватість, зменшення росту волосся, посивіння, нетримання і безпліддя - це лише  деякі з них. Зростає ризик перелому кісток, унаслідок зменшення їх щільності. Деякі з цих симптомів, на думку західної медицини,  можуть  бути  викликані зменшенням вироблення статевих гормонів - тестостерона  та  естрогена. Тому штучні  гормони  стали «гарячою темою» в розвитку систем і методів продовження терміну життя.

Недостатня життєва енергія нирок - причина старіння

Традиційна китайська медицина (ТКМ) пропонує іншу перспективу, яка ґрунтується на життєвій енергії Ци. З точки зору ТКМ, у процесі старіння людина все більше втрачає Ци  та  есенції нирок. З поняттям «нирок» в цьому випадку  пов'язані не анатомічні нирки, а  енергетична система, що зветься меридіаном нирок.

У  «Медичних трактатах Хуан-ді Нейцзин» - класиці, виданій близько 200 року до Різдва Христова, зазначено, що  Ци  та  есенція нирок відповідальні за розвиток мозку  та  його функцій, включаючи слух і структуру кісток, функцію кісткового мозку, статеву функцію, здатність свідомого сприйняття,  регуляцію сечового і кишкового апаратів. Цей меридіан рефлектує ментальні функції сили волі, мотивацію і  відчуття, що витікають  зі  страху.

Ци та есенція нирок успадковані. Вони передаються від батьків дітям. З цієї причини їх називають «пренатальними» (допологовими). Кожна людина володіє обмеженою кількістю Ци та  есенції  нирок, кількість  якої  у кожної людини  різна. Наявність Ци та  есенції нирок виразно проявляється в стані нашого волосся. При достатній наявності Ци нирок, волосся забезпечується перетіканням життєвої енергії та  есенції через меридіан нирок. Якщо  ж  хтось втратив дуже багато Ци та  есенції нирок, волосся втрачає свою життєвість, як висохла річка.

Поповнення Ци  нирок  допомагає  від  старечих  нездужань

Стан Ци та есенції нирок встановлюються за допомогою класичної техніки ТКМ, як, наприклад, діагностика пульсу. Основними способами лікування є акупунктура, китайські трави та цигун. Лікування служить врівноваженню меридіанів.

Деякі приклади наших пацієнтів пояснюють способи лікування  та  дії ТКМ

Емі - 40-річна жінка, яка, за її словами, відчуває себе на 90. Місячні припинилися у неї 10 років тому, дев'ять років тому вона втратила усілякий інтерес до сексу. В той же час вона почала страждати нетриманням сечі та остеопорозом. До цього додалися депресії, пов'язані зі зміною пір року й безсонням. Вона була обстежена способом класичної китайської медицини. Встановлений діагноз: великий  недолік Ци нирок. Щотижня вона отримувала три сеанси акупунктури  та  китайські трави. Її стан значно покращився.

65-річна Каті скаржилася на погану здатність концентрації та слабку пам'ять. Вона вважала це побічною дією медикаментів, які вона приймала від важких депресій. При обстеженні у неї також був виявлений недолік Ци, як  і застій  у  меридіані печінки.

Протягом трьох місяців вона проходила два сеанси акупунктури щотижня  та  приймала китайські трави. Результатом лікування було поліпшення когнітивних функцій, зменшення болів  унизу спини й  у  колінах, нормальне сексуальне життя, зменшення нетримання сечі та поліпшення настрою. За погодженням з її лікарем, вона могла знизити дозу психотоніків, котрі  приймала.

Поновлення  та  захист Ци нирок

Щоб залишатися здоровим до старості, потрібно як можна раніше приступити до захисту Ци та есенції нирок. У цьому сенсі здоровий спосіб життя з регулярним і достатнім сном, різноманітне харчування, регулярна рухова активність, здорове сексуальне життя, як і  життя, менш підвладне страхам, - корисні.

Певні продукти харчування допомагають поповненню Ци та есенції нирок. До них належать всі види зернових, варені, темно-зелені листові овочі, чорні соєві боби, чорний кунжут, чорні гриби, волоські горіхи, каштани, риба, креветки, фукус, м'ясо  ягнят і качки. До трав, які підтримують енергію нирок, відносяться женьшень, корінь китайської наперстянки "Radix Rehmanniae" і  лічі.

Можна навчитися самому стимулювати  точки  голковколювання (акупунктури)  точковим масажем. Багато технік  релаксації можуть позитивно  вплинути на рівновагу меридіанів. Особливо ми радимо проявити уважність  до  медитативних  технік, таких як цигун або тайцзи (велика межа), які засновані на моральних цінностях.

Старіння - природний процес життя,  й  здоров'я в старості - це досяжна мета, особливо при комбінації східної  та  західної медицини.

Лікар Янь - сертифікований психіатр і лікар китайської медицини в четвертому поколінні.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...