• Очі – дзеркало здоров'я

  • П'ятниця, 21 серпня 2009 року

З  п'яти органів почуття, даних нам природою, більш всього нас турбує гострота зору. І це цілком зрозуміло: завдяки очам ми отримуємо близько 80% всієї інформації навколишнього світу. Проте, у бурхливому ритмі сучасного життя все частіше нам доводиться зустрічатися з обставинами, що руйнують  наш зір.

Стрімке поширення інформаційних технологій вже давно розглядається суспільством як одна з  основних причин виникнення проблем із зором. Проте, згубний вплив комп'ютера на зір не має прямих доказів – випромінювання монітора не стільки шкідливе для очей, скільки на зір негативно впливає навантаження, що є результатом неправильного використання комп'ютера.

Короткозорість, порушення акомодації і синдром сухого ока – найпоширеніші наслідки інтенсивної роботи за комп'ютером. Під час роботи не треба забувати про правильну поставу за комп'ютером, достатню відстань очей від екрану монітора і про якість монітора.

На наше самопочуття впливає цілий комплекс причин, починаючи від стресу і поганих думок і закінчуючи палінням і зайвою пристрастю до алкоголю. Негативні зміни в нашому житті: родинні турботи, напружений робочий графік тощо, впливають на наше сприйняття життя. Ми частенько пам'ятаємо про все, але не про власне здоров'я.

Ключем до здоров'я, у тому числі і до поліпшення  стану  зору, є здоровий спосіб життя і щоденна турбота про себе, любих, а не у виняткових випадках. Якщо ви займетеся корекцією власного стилю життя, у вас покращиться не лише зір, але й самопочуття в цілому. Особливу увагу потрібно приділити  харчуванню, фізичній активності, перебуванню на свіжому повітрі  та  дисципліні при роботі з підвищеним навантаженням.

Золоті  поради для ваших очей:

• Відчувши погіршення зору, негайно відвідайте лікаря, який допоможе визначити причину проблеми.

• Під час збільшеного навантаження необхідно дотримуватися правильного  режиму  праці – регулярно робити паузи в роботі  та  систематично виконувати вправи для очей.

• Кожній людині необхідно індивідуально визначити оптимальний час, який можна проводити за комп'ютером, не перенавантажуючи зір.

• Працюючи на комп'ютері, необхідно  вибрати  екран монітора з мінімальним відбиваючим ефектом і  стежити за чистотою екрану.

• Втомлені очі можна освіжити прохолодною водою.

• Очам украй шкідливе випромінювання ламп солярію, тому, збираючись за штучною засмагою, не забудьте взяти сонячні окуляри.

• Головне завдання сонячних окулярів – захист очей від шкідливої дії сонця, тому рекомендуємо купувати їх у спеціалізованих магазинах оптики, що гарантує вам абсолютний захист і безпеку.

• Вітаміни A, B, C і Є, кальцій, селен, цинк і магній – найцінніші вітаміни  та  мікроелементи для нашого зору. Для здоров'я сітківки також дуже важливий лютеїн.

• І запам'ятаєте! Корисні вітаміни і мікроелементи допоможуть   підтримати здоров'я наших очей, але не зможуть вилікувати і вирішити проблеми нашого зору!

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...