• Про що говорить головний біль?

  • Вівторок, 1 вересня 2009 року

Головний біль дуже часто впливає на наш настрій, наші можливості працювати та відпочивати, і в деяких випадках він здатний перетворити на жах наше особисте життя! Чому ж так відбувається? Чому болить голова?

Медики дійшли висновку, що наше здоров'я багато в чому залежить від наших емоцій, від того, наскільки гостро ми реагуємо на життєві труднощі, чи часто сердимося на оточуючих. Емоційні чинники у багатьох грають важливу роль у виникненні головного болю, й інколи ці причини можуть стати визначальними. Але не єдиними.

Причинами, що викликають біль, можуть бути і сильний стрес, і занепокоєння, і тривога, а також внутрішнє відчуття провини, гнів або страх. Річ у тім, що ці емоційні стани можуть приводити до тривалого скорочення м'язів обличчя, шкіри, плечей, шиї. В цьому випадку і розвивається головний біль м'язового характеру.

Подумайте про це. Можливо, ви зумієте вирішити одну-єдину проблему, яка допоможе розплутати весь складний клубок ваших емоцій, і зміняться не лише стосунки з оточуючими, але  й  стан здоров'я? Посмішка часом здатна не лише вирішити складну ситуацію в спілкуванні з оточуючими, але ще й підняти ваш настрій. Не налаштовуйтеся на погане, навчіться посміхатися іншим і самим собі!

Ще одна поширена причина -  те, що ми абсолютно не думаємо про свою статуру, не згадуємо про положення тіла.  Голова нахилена, спина згорблена, ноги зігнуті в тазостегнових і колінних суглобах. Все це не проходить безслідно! Виникненню головних болів м'язової напруги сприяють і фізичні чинники - періоди тривалого сидячого положення, зігнуте положення шиї або спини, перенапруження очей. Тривале скорочення плечових, шийних м’язів, або м'язів обличчя чи черепа впливає на кровоносні судини, скорочуючи кровотік.

Головні болі судинного типу можуть викликатися споживанням продуктів, до яких чутлива ця людина, особливо це стосується продуктів, що містять аміни або нітрит. Нітрит століттями використовується для консервації м'яса, для надання йому особливого смаку і рожевого кольору. Аміни здатні викликати головний біль, змушуючи скорочуватися, а потім розширюватися кровоносні судини - це приводить до больового відгуку. Аміни містяться в таких продуктах, як вино, сир, маринади, гірчиця, перець, печінка, нирки, свинина, копчене м'ясо.

Кофеїн підвищує ризик розвитку головного болю не внаслідок звуження судин, а завдяки вторинному ефекту, в результаті якого відбувається розширення судин, після того, як дія кофеїну закінчується. Напої, що містять кофеїн: кава, чай, какао, кола.

Профілактика

Намагайтеся добре виспатися. У багатьох випадках головні болі проходять після міцного сну. Важливо регулярно лягати спати і вставати вранці в один і той же час.

Не зловживайте кавою. Не слід дозволяти собі надмірної кількості кави. Лікарі радять вживати не більше  однієї-двох чашок  кави об'ємом в 200 г протягом дня.

Погасіть сигарету. Паління шкодить будь-якій людині.

Більше рухайтеся. Фізичні вправи є дивно ефективним засобом проти головного болю.  Фізичні вправи зменшують стрес. Вони сприяють виділенню природних болезаспокійливих речовин, що звуться ендорфінами. Для запобігання нападам головного болю  та  інших розладів буває досить 30-хвилинних прогулянок три рази на день.

Покличте на допомогу свою уяву. За допомогою вправ по направленій уяві можна успішно позбавитися головного болю. Спробуйте ці вправи. Сядьте або ляжте так, щоб вам було зручно, і закрийте очі. Уявіть собі, що ви лежите на пляжі під теплими променями сонця. Поряд з вами м'яко плескаються хвилі. Кожного разу, коли хвилі відкочуються назад, вони все більше і більше знімають напругу з ваших м'язів. Після досягнення розслаблення слід використувати такий прийом. Зосередьтесь на своєму головному болю. Уявіть собі, що він має величину, форму і колір. На що він схожий? Який він - гладкий або кострубатий? Чи знаходиться він  в одному місці в голові або переміщується довкола неї? Дайте можливість своєму головному болю перетворитися на рідину. Дозвольте йому розтіктися по шиї, плечам, рукам до кінчиків пальців, потім скотитися з кінчиків пальців на підлогу і стежте за тим, як він розтікається по кімнаті, в якій ви знаходитеся.

 

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...