• Бянь Цюе - відомий лікар китайської медицини

  • Четвер, 3 вересня 2009 року

Бянь Цюе був відомим лікарем китайської медицини. Коли він обстежував пацієнта, то міг бачити першопричину хвороби.

Коли Бянь Цюе прийшов у королівство Ци, король Хуан прийняв його як гостя. Бянь Цюе відвідав короля Хуана і сказав йому: "У вас хвороба на рівні м'язів. Якщо її не вилікувати, то вона піде глибше".

Король Хуан відповів: "Я не хворий". Бянь Цюе тоді пішов.

П'ять днів потому Бянь Цюе знову відвідав короля Хуана і сказав: «У Вас хвороба крові. Якщо ми не вилікуємо її, то вона піде глибше».

Король Хуан знову відповів: "Я не хворий". Бянь Цюе знову пішов.

Коли п'ять днів опісля Бянь Цюе ще раз відвідав короля Хуана, він сказав йому: "У Вас шлунково-кишкова хвороба. Якщо вона не буде вилікувана, вона піде глибше". Король Хуан не відповідав. Бянь Цюе знову залишив палац.

Бянь Цюе збирався відвідати короля Хуана, але відвернувся, коли здалека побачив короля Хуана. Супутник запитав його, чому він пішов. Бянь Цюе відповів: «Коли хвороба була в м'язах, ліки могли вилікувати її; коли вона була в крові, акупунктура могла вилікувати її; коли на рівні шлунково-кишкового тракту, лікарський лікер міг вилікувати її; але коли хвороба знаходиться в кістковому мозку, навіть Боги не зможуть вилікувати її! Хвороба короля Хуана тепер знаходиться в кістковому мозку, тому я не можу вилікувати її".

Після п'яти днів, король Хуан, страждаючи від болю, послав за Бянь Цюе, але Бянь Цюе вже пішов. І король Хуан помер.

Навіть сьогодні лікарі китайської медицини дотримуються методів Бянь Цюе. Найзнаменитіший трактат, що залишився від Бянь Цюе, називається "Класика Жовтого Імператора 81 хвороби" і має важливе значення для розвитку китайської традиційної медицини.

Піньцзи Руо. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...