• Кліщ жартувати не любить!

  • Понеділок, 31 серпня 2009 року

Продовжується епідемсезон кліщових інфекцій. Збільшилася кількість госпіталізованих з підозрінням на кліщові інфекції  та  число городян з позитивним діагнозом.

Якщо Вам все-таки не вдалося уникнути сутички з кліщем, то в першу чергу його необхідно видалити.Але не забудьте перед процедурою заздалегідь змастити вражене місце яким-небудь жиром (вазеліном, кремом, соняшниковою олією), а через 15-20 хвилин обережно витягнути нитяною петлею або пінцетом, похитуючи з одного боку в інший. Слід уникати руйнування кліща.

Зняту комаху слід спалити або залити окропом, проте її також можна принести з собою в медичний пункт для встановлення інфікованості кліща вірусом. Місце укусу рекомендується обробити йодом, перекисом водню або препаратом, що містить спирт, і ретельно вимити руки. У жодному випадку не слід роздавлювати кліща, оскільки в цьому випадку також може статися зараження вірусом, що міститься у внутрішніх органах кліща. На цьому допомога не закінчується, оскільки кліщ міг встигнути викликати зараження. Необхідно провести вакцинацію проти кліщового енцефаліту.

Щеплення від кліщового енцефаліту рекомендується проводити в осінньо-зимовий період, до пробудження кліщів від сплячки. На Далекому Сході  й  в деяких інших районах імунізація проводиться круглий рік, але до закінчення прищепного циклу не дозволяється вихід у ліс. Вакцинацію проти енцефаліту проводять дворазово, з інтервалом в 1-3 місяці. Через рік після першого щеплення вводиться повторна доза вакцинного препарату. Потім 1 раз в 3 роки проводиться ревакцинація, і якщо якась ревакцинуюча доза пропущена, захист знижується, і щеплення потрібно почати заново.

Будь на варті

У випадку з кліщовими хворобами працює правило «легше попередити, ніж лікувати», тому  радять:

• Вирушаючи в ліс, на дачу, на рибалку надівайте речі з довгими рукавами, щільними манжетами, комірами, брюки заправляйте в чоботи, обов'язково захопіть шапочку або хустинка;

• Користуйтеся рідинами, аерозолями, мазями, що відлякують кліщів  та  інших комах;

• Прагніть триматися подалі від чагарників і високої трави, оскільки саме там люблять ховатися кліщі;

• Повернувшись з лісу уважно огляньте своє тіло, особливу увагу потрібно приділити улюбленим місцям присмоктування кліщів: межі  волосяної частини голови, природним зморшкам шкіри (пахви, сідниці);

• Особам, не прищепленим проти кліщового енцефаліту, в разі присмоктування кліща на пунктах сіркопрофілактики вводять протикліщовий імуноглобулін, введення якого бажано після отримання результатів дослідження кліща або крові.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...