• Спортзал як наркотик

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Вівторок, 8 вересня 2009 року

Бажання бути здоровим підтримується  сучасним суспільством, враженим гіподинамією. Проте відчуття міри й тут буде не зайве. Як з'ясували останні тести експертів, надмірне навантаження може обернутися залежністю, схожою з наркотичною.

Цей синдром нещодавно виявили американські вчені університету Тафтса (Массачусетс, США). Втім, поки не варто припиняти тренування і відмовлятися від регулярного фізичного навантаження, йдеться про експеримент, що був проведений на щурах.

Як повідомляється, дослідники в процесі експерименту помістили близько 100 тварин у вольєр, де можна було за вибором бігати в колесі або відпочивати. Через декілька тижнів щурів розділили на групи - тих, що вважають за краще побігати і «ледачих» особин.
 
Крім того для симуляції так званої "атлетичної анорексії" кожну групу ще розділили на 2 частини, - одним давали їжу в обмеженій кількості, а інші могли їсти скільки завгодно.
 
Після закінчення деякого часу ввели всім тваринам препарат налтрексон, що викликає "ломку", як у наркоманів.
 
При цьому у найбільш активних щурів розвинувся типовий синдром відміни - вони тремтіли, звивалися й скреготали зубами. Найбільшою була "ломка" у щурів, які бігали більше за інших і які, відповідно, менше харчувалися. Реакція щурів-лежнів, незалежно від харчування, була незначною.
 
За результатами експерименту вчені винесли вердикт: фізичні вправи, як і наркотичні засоби, ведуть до звільнення від нейромедіаторів у головному мозку, включаючи ендорфіни та допамін, відповідальних за відчуття винагороди.

Просто кажучи, фізичне тренування тіла безпосередньо впливає на роботу нейронів у нашому мозку і може привести до стану, схожого при вживанні важких наркотиків, а значить, до негативних наслідків для всього організму.
 
Тим часом, експерти сподіваються «обернути назад» результати експерименту, використовуючи відкриття для розробки методів реабілітації наркоманів за допомогою фізичних навантажень.

В той же час, деякі оглядачі вважають, що в даному випадку зі щурами працює лише ідеальна фізіологічна модель, яку не можна повною мірою застосувати до людини.
 
Швидше за все, це перебільшення, але в той же час має бути відчуття міри і займаючись фітнесом - не захоплюйтеся.
Все може бути…

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...