• Вуса і... пальці - ось мої документи!

  • Середа, 21 жовтня 2009 року
Візерунок на пальцях формується у людини ще в утробі матері й зберігається протягом усього життя. Будь-які спроби усунути цей малюнок або навіть пересадити шкіру виявляються даремними. Візерунок залишається назавжди. Власне лініями, характером їх розташування та їхнім впливом на долю займається наука хірологія. Проте чи зможуть візерунки на пальцях повідати нам про здоров'я людини?

Згадки про малюнки на пальцях сягають у глибоку давнину. До них належать багаточисельні документи з Ассирії та Вавилону. Перша ж офіційна згадка про відбитки пальців належить китайському письменникові Кіа Кунгйен (650 р. н.е.), який описав їхнє використання під час підписанні договорів. Він підкреслював, що цей метод можна використовувати для встановлення достовірності документа і виключення підробки. У 1858 році Джон Гершель, відомий англійський астроном і фізик, досліджував відбитки пальців сотень індійців, які працювали на нього. Індійці не вміли писати, були схожі один на одного і часто мали однакові імена. Гершель відрізняв їх за відбитками пальців і тому міг спокійно надавати їм платню.

З точки зору французьких вчених папілярні лінії на пальцях - не лише візерунки. Вони встановили, що наявність ліній на пальцях збільшує чутливість шкіри в сто разів! Регулярні лінії відбитків працюють як частотний фільтр, в результаті чого тактильним рецепторам передається сигнал в оптимальному діапазоні сприйняття. А складність структури, на думку вчених, дозволяє добитися того, щоб при будь-якому напрямі руху пальця якась частина ліній відбитків завжди була перпендикулярна цьому руху, що сприяє посиленню тактильної чутливості.

У хірології відбитки пальців належать до базових елементів характеристики людини, до природжених рис вдачі. Але окрім ідентифікації і встановлення особливостей характеру, малюнки на пальцях можуть допомогти у встановленні спектру захворювань конкретної людини. Фахівці з'ясували, що у кожної людини особливості протікання процесів метаболізму індивідуальні, і вони як код записуються у вигляді папілярного малюнка. За допомогою їх аналізу можна точніше з'ясувати спільну картину захворювання і призначити індивідуальне лікування пацієнтові.

Наприклад, вчені з Центру контролю захворювань в Атланті досліджували відбитки пальців і реакцію на глюкозу у 569 вихідців із Нідерландів. Вони дійшли висновку, що схильність людини до розвитку діабету можна передбачити за відбитками пальців. Візерунок на пальцях формується у зародка на 19-му тижні вагітності, причому першим виникає візерунок на великому пальці, а останнім - на мізинці. Приблизно в той же час формуються більшість життєво важливих органів, включаючи підшлункову залозу. Порушення, що виникли в цей період, відбиваються на папілярному візерунку. Дослідники також виявили невелику сезонну відмінність в параметрах візерунку.

Можливо, в майбутньому діагностика захворювань стане простішою, ніж зараз.  Тоді й зникне необхідність у складних технічних маніпуляціях і неприємних для пацієнта методах дослідження. Адже відомо, що лікарі Стародавнього Китаю діагностували 72 характеристики пульсу, що дуже далеко від скромних показників пульсової хвилі аналізованих нами пальпаторно (за допомогою пальців).

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...