• Неправильне харчування може привести до мутації ДНК

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Понеділок, 28 вересня 2009 року

До сенсационно-невтішних висновків прийшли австралійські вчені. Як виявилось, прихильникам фаст-фуда загрожує не лише банальне ожиріння, але й більш страшні проблеми.

Це з'ясувалося в ході експерименту, коли дослідники мали намір з'ясувати вплив харчування на сердечний м'яз. Результати дослідження були опубліковані в журналі «Експериментальна медицина».

Вони довели, що людські гени здатні запам'ятовувати «завдання удару цукром» на строк до декількох тижнів, внаслідок чого міняється генетичний код кліток, які захищають організм від діабету та інших серйозних захворювань. До того ж постійне неякісне харчування приводить вже до перманентної зміни ДНК.
 
Таким чином, навіть одна шоколадка здатна завдати величезної шкоди організму, провести генетичні зміни або навіть мутації, що безпосередньо негативним чином впливає на ДНК. Причому ці зміни можуть тривати аж до декількох тижнів.
 
Проте найнеприємніший момент у тому, що за твердженням очолившого це дослідження вченого,- Сем Ель-Оста з Інституту дослідження хвороб серця і діабету, ця генетична шкода може передаватися як людям, так й їх дітям, народженим в майбутньому.
 
Експертам лише залишається порадити правильно харчуватися, вживаючи екологічно чисті, натуральні, необроблені продукти. І, звичайно, по можливості відмовитися від фаст-фуда, жирної їжі та напівфабрикатів. Уникати фарбників, ароматизаторів і консервантів.
 
В той же час, як показали роботи фахівців із Смафітського інституту генетики Трініті-коллідж Дубліна, - генні мутації в процесі еволюції є головним двигуном біологічного розвитку земних істот.

У цьому переконаний керівник робіт Айофе Маклісат, - «у людини є, щонайменше, 15 особливих генів, які з'явилися не так давно і які роблять сучасну людину такою, якою вона є».
 
І як паралельно з'ясувалося, не останню роль в мутації грає той реліктовий матеріал, що вважався до недавнього часу "даремним" в наших генах,і який отримав в науці назву "генетичне сміття". Його і використовує людський організм для створення нових генетичних поєднань.
 
Тим часом останніми роками у великій кількості постійно зростає і множиться самий різний товарний асортимент. І частенько ціна її ледве нижче за звичайну. Розгадка проста: подібна їжа містить в своєму складі генномодифіковану сировину.
 
Крім того має синтетичні ароматизатори, підсилювачі смаку, фарбники, підсолоджувачі, консерванти тощо.
 
Це вже факт, що так звана хімізація їжі веде до зниження імунітету і опірності організму до інфекції, підвищенню захворюваності, порушенню обміну речовин.
 
Зрозуміло, експерти вважають, що говорити о фатальних результатах доки рано. І ніхто не вимагає доки не їсти хот-доги.

Тим часом людям з порушенням обміну речовин і захворюваннями серцево-судинної системи вищеперелічені компоненти, а особливо підсолоджувачі, протипоказані. 

Тому не дивлячись на бурхливий розвиток сучасної хімії, гідної альтернативи натуральним продуктам немає – адже з природою не посперечаєшся.
Здоров`я!

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...