П'ятниця, Жов 23, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

В Амстердамі перероблену жувальну гумку використовують для створення нових кросівок Gumshoe

Середа, 22 квітня 2020 року


В Амстердамі перероблену жувальну гумку використовують для створення нових кросівок Gumshoe. Внаслідок застосування унікальної технології відходи перетворюються на міцну підошву.

Нещодавно ми розповідали про те, як британська компанія Gumdrop розробила інноваційний спосіб переробки жувальної гумки. Для збору сировини на вулицях міста розмістили спеціальні контейнери, у які перехожі викидають використані жуйки. Потім сировину переробляють для створення нових виробів.

За даними IamAmsterdam, на вулицях Нідерландів щороку викидають близько 1,5 млн кг використаних жуйок. Щоб відчистити їх з доріг, потрібно багато коштів, тому простіше — збирати й переробляти.

Gumdrop почала співпрацювати з модним брендом Explicit і Амстердамським маркетинговим агентством IamAmsterdam. Разом вони розробили Gumshoe — перші кросівки з переробленої жувальної гумки.

В основі жувальної гумки здебільшого використовується синтетичний каучук. У процесі переробки його перетворюють на гранули, із яких потім шляхом формування можна зробити нові речі. Наприклад, підошву кросівок Gumshoe, на якій надруковано рельєфне зображення карти Амстердама.

За повідомленням Springwise, для того, аби зробити один кросівок, потрібно близько 0,23 кг жуйок. Створені підошви настільки ж міцні, як і звичайна гума, і навіть трохи пахнуть жуйками, але не липкі. Верхня частина взуття — зі шкіри.

Gumshoe стверджує, що це перші у світі кросівки, створені з використанням жуйок. Компанія вивчає способи підвищення їхньої екологічної стійкості: клієнти можуть здавати взуття на переробку, а також замінювати підошви кросівок, коли вони зносяться.

Взуття буде доступне у червні за ціною від 49,95 євро. У планах Gumshoe розширювати географію проекту, включаючи в нього інші міста.

Читайте далі:

Ворони допоможуть збирати недопалки з міських вулиць — стартап із Нідерландів

Сумка від Маккартні зі штучної шкіри, зробленої з міцелію грибів

Створено «розумний» одяг, який попереджає про проблеми із серцем

Comments   

загрузка...