Четвер, Вер 23, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Скульптури, що розтягуються, як акордеон (ФОТО)

П'ятниця, 2 жовтня 2020 року

Скульптура — одна з найдавніших форм мистецтва, що з'явилася в ті часи, коли люди шанували богів і вождів, витесуючи їх образи з каменю. Сьогодні скульптури створюють із найрізноманітніших матеріалів. Художник Фелікс Семпер (Felix Semper) використовує для своїх робіт папір і підкорює уяву глядачів своїми паперовими творіннями, що розтягуються.

На відстані його роботи можуть здаватися суцільними, але це лише ілюзія. Коли Фелікс піднімає важку, на перший погляд, скульптуру, вона несподівано починає трансформуватися і розтягується на декілька метрів.

Семпер народився на Кубі, у дитинстві переїхав до Іспанії, а згодом — до США. Тепер у нього є своя студія в Північній Кароліні. Однак він не завжди був художником.

Фелікс розповів у інтерв'ю MNN, що протягом багатьох років зводив будинки — аж до 2008 року, коли сталася житлова криза. Тоді він вирішив присвятити себе мистецтву — це було мрією його молодості. Фелікс почав малювати та займатися творчістю. Одного разу він створив «скульптуру» зі снігу, яка дуже надихнула його, і він вирішив зупинитися на цьому виді мистецтва.

«Коли я навчився робити скульптури, то незабаром зрозумів, що повинен мати свій стиль і створювати щось унікальне, якщо хочу досягти успіху. Я став склеювати аркуші паперу у суцільний блок, з якого і вирізав фігури. Мені знадобився рік, щоб створити рухливу скульптуру», — каже Семпер.

Із того часу він створює скульптури з ефектом оптичної ілюзії, які чарівним чином розтягуються.

Фелікс розповідає, що процес складається зі склеювання аркушів паперу, а потім вирізання, формування, шліфування та, у деяких випадках, фарбування скульптури. Усе це може зайняти від декількох днів до декількох місяців, залежно від розміру творіння.

Художник каже, що найскладніше — правильно зробити перші кроки, тому потрібні терпіння та уважність.

На даний час для своїх скульптур Семпер використовує папір, але він також шукає й інші варіанти.

«Я експериментую з новими техніками та матеріалами, тому що вважаю, що немає нічого неможливого. Єдині перешкоди — це ті, які ми самі створюємо для себе».

Читайте далі:

Легкі паперові скульптури Келвіна Ніколса

Красиві лампи-медузи від дизайнера з Каліфорнії — Medusae Collection

Світ духів природи в мистецтві Дебри Берньє

Відомий скульптор зазнав тортур за віру в Китаї

Люди із вадами зору тепер зможуть «побачити» шедеври скульптури

Comments   

загрузка...