• Відомий скульптор зазнав тортур за віру в Китаї

  • Середа, 12 серпня 2009 року
 

Відомий китайський скульптор Лю Баочунь, який тепер мешкає у США, розповів про катування, котрим він піддався в Китаї тільки за те, що є послідовником духовної практики Фалуньгун.Лю працював директором Інституту скульптури провінції Хубей, а також був лауреатом міжнародних конкурсів мистецтв. Після того, як в 1999 році почалося переслідування послідовників Фалуньгун комуністичним режимом, він постійно перебував під суворим контролем органів безпеки.

У середині 1999 року, у той час, коли він був на роботі, його викликали в бюро. «Відповідальний за моє робоче місце, партійний функціонер, сказав мені, що я повинен припинити займатися Фалуньгун, і забрав мої роботи», - почав свою розповідь Лю.

Потім на нього посилили тиск. Один з клієнтів Лю, який замовив у нього скульптуру, повинен був підписати документ Управління безпеки, зобов'язуючись стежити за ним.

«До того, як я почав займатися Фалуньгун, у мене були проблеми з серцем і артрит, - каже Лю. - Але після початку практики мої хвороби минули».

У 2002 році його заарештували (Лю тоді було 67 років) і відправили в центр «промивання мозку»*, що являв собою колишній готель. Протягом двох місяців Лю тримали під замком у маленькій кімнаті. До нього приставили охоронця, який постійно знаходився поруч з ним. Вночі Лю приковували до ліжка наручниками, іноді в такому стані він залишався і вдень. Наручники залишали рани на руках, прорізавши шкіру.

«Мене допитували цілодобово так, щоб не давати мені заснути. При цьому співробітники Центру змінювали один одного. Таким чином вони хотіли зламати мою волю - розповідає Лю. - Психічні катування були найжахливішими».

Найгірше було попереду, коли його перевели у в'язницю і поселили разом із злодіями. Шість днів перебування у в'язниці було також великим випробуванням його волі.

«З нами поводжувалися, як з тваринами, - розповів він. - Там було багато злочинців». Лю повинен був з ранку до вечора сидіти обличчям до стіни протягом шести днів. «Нас примушували вчити напам'ять статут в'язниці, - говорить він, - і майже цілий день не давали попити води».

Поліцейські попереджали Лю, що якщо він не припинить займатися Фалуньгун, то його кар'єра скульптора буде завершена, і ніхто не буде йому нічого замовляти. Його звільнення було гірко-солодким: його випустили як приманку для його дружини, теж практикуючої Фалуньгун. Вона втекла з лікарні, куди її запроторили для лікування після тортур у в'язниці.

Комуністичні функціонери встановили винагороду за її затримання в розмірі 50 тис. юанів (7 тис. доларів США), але її не спіймали. У 2007 році їй вдалося втекти в Таїланд.

Дружина Лю була заарештована разом з ним в 2002 році в місті Шеньчжень, і з того часувони не бачилися протягом п'яти років. «Я не знав, де вона, і як її знайти», - каже Лю.

«Для того, хто не пережив переслідування, це важко собі уявити. Я не міг піти додому, мій онук часто хворів через постійні страхи, моя родина була зруйнована», - продовжує Лю.

Через кілька днів після звільнення, тричі змінивши таксі, йому вдалося сховатися від стеження і виїхати з міста. Він вирушив на південь Китаю і зателефонував другу в Гонконзі, який організував йому в'їзд в Таїланд. Зараз у Лю є статус біженця ООН в США, і він знову разом зі своєю дружиною. У цій країні він може вільно займатися творчістю і духовної практикою.

За його словами, практика Фалуньгун здійснила глибокий вплив на його творчість. «Я хочу залишити майбутньому людству гарні скульптури, - підкреслив він, - передати через них милосердя».

Довідка:

* Клас (центр) «промивання мозку» - державна структура в КНР, створена для проведення психологічної обробки людини з метою змінити її думку або світогляд, котрі комуністичний уряд вважає «невірними». Для досягнення цієї мети використовуються пропагандистські відео- та аудіоматеріали, спеціальна література, котру змушують завчати напам'ять, а також бесіди із «фахівцями». В останні роки ці «класи» використовуються в основному для так званого «перетворення» послідовників Фалуньгун, при цьому нерідко застосовуються методи фізичного впливу - побиття та деякі види тортур.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...