• Тайванську послідовницю Фалуньгун визволили з китайського ув’язнення

  • Неділя, 9 серпня 2009 року
 

Китай. Після 7-денних зусиль з порятунку ув'язненої тайванської послідовниці духовної практики Фалуньгун Шао Юйхуа в континентальному Китаї, 6 серпня вона, нарешті, благополучно прибула в аеропорт Тайваню.

Першими її словами кореспондентам після виходу з літака було: «Нарешті я повернулася на вільну землю. Будь ласка, допоможіть учням Фалуньгун, які знаходяться в континентальному Китаї».

Шао подякувала своїм тайваньським однодумцям, а також міжнародним організаціям та уряду Тайваню за сприяння в її звільненні, повідомляє наш кореспондент з Тайваню У Ценсі.

«Мене звільнили, я отримала свободу, але ситуація сотень тисяч учнів Фалуньгун, які знаходяться в Китаї, така, що звичайній людині навіть важко собі уявити. Я дуже сподіваюся, що міжнародні організації докладуть зусиль для їх визволення так само, як допомогли мені», - сказала Шао кореспондентам в аеропорту.

Адвокат Чжу Ваньчі, після того як детально дізналася про те, що сталося з Шао, сказала: «Пані Шао була заарештована китайською поліцією і пробула 7 днів в ув'язненні тільки через її приналежність до практики Фалуньгун, ніяких правопорушень вона не скоїла».

Далі вона продовжила: «Під час ув’язнення Шао позбавляли сну, примушували написати “гарантійного листа каяття” та “відмови від практики”, погрожували їй психологічною обробкою - "промиванням клепків", також погрожували тиском на її родичів, якщо вона не буде з ними співпрацювати, і т. д.»

Чжу Ваньчі закликала міжнародне співтовариство простягнути руку допомоги послідовникам Фалуньгун у комуністичному Китаї. «Шао була звільнена порівняно легко тому, що вона громадянка Тайваню, а також завдяки зусиллям міжнародних організацій», - сказала адвокат Чжу.

Протягом 7-ми днів ув'язнення Шао, Асоціація дружби Тайваню і Канади, правозахисна організація США і Світовий Інформаційний Центр Фалунь Дафа розіслали багато листів у різні міжнародні організації, включаючи Міжнародну Амністію, Freedom House, Human Rights Watch та інші з проханням надати їй допомогу і підтримку. Одночасно з цим, Тайванський фонд Judicial Reform Foundation, азіатське відділення Коаліції з розслідування переслідувань щодо Фалуньгун (КРПФ), а також кілька тайванських неурядових організацій проводили заходи і активно закликали владу і людей допомогти звільнити пані Шао.

Нагадаємо, що Шао Юйхуа була заарештована вранці 31 липня в місті Наньян провінції Хенань, куди вона приїхала з донькою, щоб відвідати свою сестру.

Коли вона перебувала в квартирі сестри, їй зателефонував незнайомий чоловік і попросив її спуститися вниз. Коли вона вийшла на вулицю, до неї підійшли кілька чоловік, представившись співробітниками органів безпеки, посадили її в машину і відвезли.

Родичам Шао повідомили, що її затримали через належності до практики Фалуньгун.

Шао Юйхуа, 56 років, народилася в місті Наньян провінції Хенань. Після того, як Шао вийшла заміж за громадянина Тайваню, вона отримала тайванський паспорт і живе в префектурі Сінчу.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...