• Китайська влада й далі до смерті репресує своїх громадян

  • Субота, 11 жовтня 2008 року
 

Китайська компартія і далі репресує небажаних їй людей, зневажаючи свободу віри й права людини. 13 вересня після катувань у трудовому таборі померла послідовниця Фалуньгун із провінції Хейлунцзян Лю Яньюнь.

Як повідомив сайт minghui.org, пані Лю, 55 років, мешкала в м. Цзямуси провінції Хейлунцзян. Після того, як китайська компартія оголосила практику Фалуньгун у країні поза законом, Лю взимку 2000 р. поїхала в Пекін, щоб апелювати до уряду на захист свого права на свободу віри. Її заарештували й під конвоєм відправили в м. Цзямуси, де її ув'язнили в слідчому ізоляторі. Приблизно через 100 днів ув'язнення вона оголосила голодування, виражаючи протест незаконним діям влади. На той час їй так і не висунули ніяких офіційних обвинувачень. Лю звільнили тільки після того, як її родичі заплатили велику суму грошей як заставу.

У серпні 2000 р. Лю розповсюджувала на вулиці листівки про Фалуньгун, і хтось на неї доніс. Її знову заарештували й ув'язнили в поліцейській дільниці. Під час ув'язнення до неї застосовували різні види фізичних катувань, змушували довго стояти, а також не спати кілька днів тощо. Через деякий час її відправили в трудовий табір без суду й офіційного вироку. Звільнили її з табору через півроку.

26 вересня 2002 р. її знову заарештували й засудили до 2-х років в'язниці. Перші 14 місяців вона відбувала покарання в центрі ув'язнення м. Цзямуси, потім її перевели в жіночу в'язницю м. Харбіна провінції Хейлунцзян. Через 10 місяців перебування у в'язниці її здоров'я дуже погіршилося, і адміністрація в'язниці повернула її в центр ув'язнення в місті її проживання.

Через якийсь час після звільнення її разом з кількома іншими послідовниками Фалуньгун знову заарештували й знову відправили у в'язницю м. Харбіна. Цього разу під час ув'язнення її здоров'я ще дужче погіршилося, вона дуже схудла. Після звільнення здоров'я їй відновити вже не вдалося, і 13 вересня 2008 р. вона померла.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...