• Китайська влада жорстоко репресує спортсмена-інваліда, рекордсмена світу, за його віру

  • Субота, 11 жовтня 2008 року
 

Спортсмен-інвалід, рекордсмен світу Чжан Цинюань, впродовж багатьох років зазнає переслідувань у Китаї за свою віру у Фалуньгун.

Панові Чжан Цинюаню 40 років. Він житель міста Ухань провінції Хубей. У нього з дитинства понівечене ліве передпліччя. У 1980 році він почав брати участь у спортивних змаганнях для людей з обмеженими можливостями і досягнув гарних результатів на численних національних змаганнях. У 1994 році він став чемпіоном у змаганнях із потрійних стрибків на 4-х далекосхідних і південно-тихоокеанських змаганнях для інвалідів, встановивши світовий рекорд.

В кінці 1995 року він почав готуватися до участі в Параолімпіаді 1996-го року в Лос-Анджелесі, хоча зрештою він на ці ігри не поїхав. Але на відміну від багатьох інших китайських атлетів минулих років, пан Чжан на пекінську Олімпіаду як почесний гість запрошений не був. Замість цього він зазнав переслідування за практику Фалуньгун.

З того часу, як у 1999 році почалося переслідування Фалуньгун, пан Чжан Цинюань був багато раз арештований. Його жорстоко катували і, врешті-решт, змусили залишити місто. Нижче наведена історія його нелегкої долі.

5 листопада 2001 року міліціонери заарештували пана Чжана і відвезли в центр ув'язнення м. Ухань. 3 грудня його перевезли в центр «Промивання мізків» Ердаорен, розташований в окрузі Цзянхань міста Ухань. В кінці червня 2002 року пана Чжана позбавляли сну і примушували впродовж тривалого часу стояти обличчям до стіни. Крім того, службовці центру «Промивання мізків» не давали йому ні вмивати обличчя, ні чистити зуби. Потім пана Чжана перевезли в окружний центр ув'язнення Цзянхань. Міліціонери планували таємно перевести його в трудовий табір. На знак протесту пан Чжан оголосив голодування. На вісімнадцятий день голодування його звільнили з ув'язнення.

19 липня 2005 року міліціонери знову заарештували його. Вони конфіскували у нього матеріали Фалуньгун, комп'ютер, принтер і декілька особистих речей. Пана Чжана відправили до центру ув'язнення №2. Його тримали в одній камері з кримінальними злочинцями, заарештованими за вбивство та інші серйозні злочини.

Коли Чжан почав голодування, керівництво центру розпорядилося застосувати до нього насильницьке годування. Через ніздрю йому вставили трубку в шлунок. Трубка була завтовшки з палець, і коли йому її ввели, вона була повна крові. Чжан продовжував голодування, тоді охоронці прив'язали його до дерев'яного ліжка, розтягнули його за кінцівки і прикували руки і ноги до дошки. Трубку вже не витягували з його шлунку, і періодично вливали йому через неї рідину. Так тривало доти, доки 9-го серпня він був звільнений.

Завдяки практиці Фалуньгун Чжан протягом місяця відновив своє здоров'я. В кінці вересня 2005 року він взяв участь у 7-х Спортивних Іграх міста Ухань і в 1-х Спеціальних Спортивних Іграх для інвалідів та завоював дві золоті і одну срібну медалі.

5 квітня 2006 року під час Фестивалю Цинмін, в день, коли прийнято їздити на кладовища і доглядати могили, Чжан поїхав у своє рідне село, щоб побувати на могилі своїх предків. Чиновники підрозділу № 1 уханьского міського відділення міліції схопили його і привезли в центр ув'язнення №2 міста Ухань. 7 квітня міський проміжний суд засудив Чжана до 4-х років ув'язнення.

Протягом 10-денного терміну подачі апеляції Чжану вдалося залишити місце ув'язнення і виїхати з міста. Більше двох років він був вимушений поневірятися, не маючи ні місця проживання, ні роботи, знаходячись під постійною загрозою арешту.

В кінці травня 2008 року, незадовго до того, як в місті Ухань повинна була пройти естафета Олімпійського факела, чиновники почали розшукувати Чжана. Намагаючись дізнатися про його місцезнаходження, вони почали загрожувати сім'ї, обшукували будинки його родичів, а за деякими членами його сім'ї встановили стеження.

2 серпня 2008 року, менше ніж за тиждень до відкриття Олімпійських ігор, біля парку Чжуншань міліціонери заарештували молодшу сестру Чжана, також послідовницю Фалуньгун. Її відправили до жіночого адміністративного центру ув'язнення №1 міста Ухань.

За матеріалами сайта minghui.org

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...